19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mahmut Civelek ve yerel seçim öncesi durum

Hayrullah Demiray

04 Kasım 2013 tarihli yazısı

Siyaset iyiden iyiye kızışıyor…

Siyasetin doğasından mı nedir, partiler arası geçişler yaşanırken bir yandan da bazılarının Ak Parti’ye teveccüh azalacağı yönünde beklentileri var. Ancak başvurulara bakılırsa, Ak Parti ülkemizde olduğu gibi ilimizde de popülerliğini koruyor.

 

Siyasette elbette dik durmak çok önemli. Bana göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın içerde ve dışarıda bugüne kadar her konuda sergilemiş olduğu dik duruş teşkilatlarına da yansıyor.

İlimizde Ak Parti’nin il başkanlığını yapanların hepsi birbirinden değerli ve başarılı isimler, bunu herkes kabul ediyor.

 

Mevcut il başkanı Mahmut Civelek’e bazı çevrelerce yapılan eleştirilerin yersiz olduğunun en büyük delili, Ak Parti teşkilatlarının uyum içerisinde çalışması ve başarı grafiğini arttırmasıdır.

Yerel seçimler yaklaşırken Ak Parti’ye belediye başkanlıkları ile ilgili oldukça yüksek başvurunun olması da aslında Ak Parti’nin gücünden hiçbir şey eksilmediğinin göstergesidir.

İlimizde son zamanlarda siyaset çok hareketli, bu saatten sonra daha da hareketleneceğe benziyor.

Nitekim Ak Parti’den Kocaeli genelinde belediye başkanlığı için aday adayı olan toplamda 104 isim var.

 

Bu isimlerin katıldığı bir toplantı tertip edildi.

İl başkanı Mahmut Civelek’in ev sahipliğinde gerçekleşen bu toplantıda verilen resim çok önemliydi.

İşte bu noktadan bakıldığı zaman Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek yine diğer partilere ‘hodri meydan’ dedi ve bu birlikteliği sağlamaları konusunda diğer partilere örnek olduklarının altını çizdi. Civelek, yine Kocaeli’de 13-0 yapacaklarını bir kez daha vurgulamış oldu.

 

Hem il başkanının hem de Ak Parti’de rakipsiz Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı olan İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarından, aslında mevcut belediye başkanlarının değiştirilmeyeceği yönünde bir mesajın ortaya çıktığını algılamak gerekir.

 

Nitekim aldığım duyumlar, zaten temayülden ve kamuoyu yoklamasından çıkan hiçbir belediye başkanının değiştirilmeyeceği yönünde. Bu söylemler, bunu doğrular nitelikte olması bakımından önem arz ediyor.

 

Zaten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da başkanların hepsiyle uyum içerisinde çalıştığını beyan ettiğine göre bu konuda fazla değişiklik olacağını düşünmüyorum. Günü geldiğinde hep beraber yaşayıp göreceğiz.

 

Ak Parti her kademesiyle Kocaeli’de bu sefer aslında daha fazla çalışmalı. Bazı ilçelerde olduğu gibi, eğer ki bazı kişiler aday gösterilmediği takdirde belediye başkan adaylarının aleyhine çalışacak olursa da bunları Ak Parti içinde barındırmaz.

 

Nitekim Kocaeli’de birlik ve beraberliğin çok önemli olduğuna vurgu yapılan toplantıdan bana göre çıkan sonuç, bunun dışında hareket edenlerin şansının olmadığı ve mevcut belediye başkanlarının hepsi olmasa bile çoğunun yoluna devam edeceği. Belki de hepsiyle devam edileceği sonucunu çıkarmak gerektiğine inanıyorum.

 

Bu vesileyle Ak Parti İl Başkanı Civelek, teşkilatları iyi bilerek ve dışardan gelen hiçbir etkiye aldırmayarak, sadece başarılı bir seçim çıkarmak için gayret göstererek ve her konuda dik durmasıyla bana göre takdir edilmesi gereken bir tavır sergiliyor.

 

Nitekim Başbakan’ın göstermiş olduğu direnç ve dik duruşu örnek alan bir il başkanı Mahmut Civelek, gelecekteki siyasi kariyerinin daha yükseklere çıkması için emin adımlarla, bundan önceki il başkanlarının yolundan aynen ilerliyor.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem