17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Artık meclis, halkın meclisi oluyor

Hayrullah Demiray

03 Kasım 2013 tarihli yazısı

Türkiye artık normalleşme sürecine girdi ve bu durum devam edecek inşallah.

Türkiye bugüne kadar gerçekten boş yere çok sancılar çekti. Bu ülkenin insanı kendi ülkesinde yabancılık çekti ve bu ülke insanını birileri hep sömürdü.

 

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nde yıllardır bu halkın inançları ve değerleri adına taktığı başörtüsüyle uğraşmaktan başka iş yapamaz olduk.

 

Kapitalist sistemlerin kadını sömürme ve reklam aracı olarak görme hastalığına ülkemizdeki bazıları da ortaklık etti. Yıllardır yaşananlar yüzünden bugün bunları konuşmak ve yazmak durumunda kalıyoruz.

 

Esasen bugün daha başka şeyler yazabilirdik ama kadın her zaman istismar edilmiş ve sonra da bunu kadının özgürlüğü olarak algılayanlar çıkmıştır. Bu zihniyetlerin artık çöktüğünü ve hem dünyada, hem de ülkemizde kadının hak ettiği gerçek değerine kavuşmaya başladığını görüyoruz. Kadının hak ettiği değere bir gün tamamen kavuşacağını umuyorum.

 

Önceki gün mecliste bir şeylerin karışacağını bekleyenler avuçlarını yaladıl, sağduyu her zamanki gibi galip geldi.

 

Şunu artık kabul etmek gerekir, Türkiye bundan 15 yıl önceki Türkiye değil.

Artık ayakları yere sağlam basan ve dünyada kendine bir yer edinmiş durumda. Daha doğrusu, olması gereken yere oturmaya çalışan bir ülke var artık.

Birileri kabul etse de etmese de artık bu böyle.

 

Sırf laf olsun diye bir şeylere muhalif olan insanlar bile bugün seçime gidildiği için bazı şeylere ses çıkarmıyor olabilirler ama ne olursa olsun halkın meclisinde başörtülü de başı açık da yer almalı.

Bu konuda, hangi siyasi görüş olursa olsun katkı sunduysa onlara teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum.

 

Elbette bu sürece kolay gelinmedi. Bazı aşamalardan geçildi. Bazılarının dilinden düşürmediği o demokrasi gezmeye çıkmıştı ve bizim ülkemize daha yeni uğruyor. Bunun farkında değiller herhalde.

Mutlaka bazı süreçler sancılı olabilir ama bu ülkeye kimsenin haksızlık etme gibi bir lüksü yok.

Bu ülke halkının birbiriyle bir problemi yok. Her daim bu ülke insanının arasına nifak tohumları ekenler bugün de sahnede. Lakin halk artık uyandığı ve bilgiye daha çabuk ulaştığı için bugün bu durum daha kolay olabiliyor.

 

Aslında olması gereken bir şeyin bu kadar abartılması neden diye düşünmeden edemiyor insan.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem