22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kartepe’de Karabalık kolay pes etmez

Hayrullah Demiray

29 Ekim 2013 tarihli yazısı

Malum seçim süreci başladı. Elbette her partide hareketlilik var. Ama Ak Parti’de olan hareketlilik hiçbir partide yok.

Buna paralel olarak her ilçede olduğu gibi Kartepe’de de mutlak süratle adaylar ortaya çıkmaya başladı.

Elbette ki buna paralel olarak, mevcut belediye başkanları da artık aday adaylık süreçlerini tamamlıyorlar. Bazıları sade bir törenle başvurularını yapmaya tercih ederken, bazıları da gövde gösterisiyle aday adaylıklarını ilan ediyor.

 

Şuanda Kocaeli’de tüm belediye başkanlarının Ak Partili olması dolayısıyla parti içinde özellikle bazı bölgelerde aday furyası yaşanıyor. İşte bu noktada hareketlilik yaşanan ilçelerden bir tanesi de Kartepe…

Ama kimsenin hesaba katmadığı bir şey var. Başka makamlarda mevkilerde bulunmak başka bir şey ama belediye başkanlığı biraz da tecrübe ve ekip işidir. O nedenledir ki en zor işlerden bir tanesidir belediye başkanlığı…

Onun için bu seçimde Ak Parti bazı belediye başkan adaylarını değiştirebilir.

Ama bunların içerisinde Şükrü Karabalık’ın olacağını hesap edenler, belki de o zihniyetle adaylık sürecinde Kartepe’den başvurularını yaptılar.

 

Lakin unutulmamalıdır ki; Şükrü Karabalık’ta öyle kolay pes edecek bir isim değil ve bu konuda daha önce hakkında ki iddiaları çürütmek için elinden gelen her şeyi yaptı.

Ve birçok davadan ya beraat etti, ya da ceza almadı. İşte bu konuda hala şansı devam ediyor.

Şuana kadar başvuran aday adayları arasında bana göre il genel meclis başkanı Fehim Kılıç dahil olmak üzere hiçbir adayın Şükrü Karabalık’ın önüne geçebileceğini düşünmüyorum.

Zira bunu önceki günkü Şükrü Karabalık’ın tanıtım toplantısında görmek mümkündü.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’da bu konuda birlik ve beraberliğin sağlanması için özel gayret sarf ediyor.

 

Ama o gün bir şey dikkatimden kaçmadı. Bütün aday adaylarını yanına çağıran Şükrü Karabalık’a, Fehim Kılıç’ın biraz sıcak bakmadığı kanısına vardığımı söylemek isterim. Çünkü anons edilince arkada durması ve suratının birden asılması, açıkcası bana manidar geldi.

Zira Kartepe’de bana göre Ak Parti adaylık sürecini geçtiğimiz günlerde Hac’dan dönen eski milletvekili adaylarından Sami Çakır’ın başvurusu netleştirecek gibi duruyor.

Gördüğüm tablonun bu olduğunu, Sami Çakır’ın aday adayı olmaması durumunda Şükrü Karabalık’ın yine bu dönem Kartepe’deki en şanslı adayı olduğunu düşünüyorum.

Bu güne kadar yapmış olduğum tahminlerimde çok fazla yanılmadım. Zira ben yazılarımı her zaman gerçekleri görerek yazmaya gayret ediyorum.

Ondan dolayı da bu güne kadar yapmış olduğum tahminlerimde çok fazla yanılmadım.

 

Kartepe’de seçimi kim alır derseniz?...

Ak Parti’nin adayı alır derim.

Oda kim olur derseniz?...

Sami Çakır adaylık konusunda net karar verirse onla Şükrü Karabalık arasında geçer derim.

Aksi takdirde Sami Çakır olmaz ise; Kartepe’de Ak Parti’nin adayının büyük olasılıkla Şükrü Karabalık olacağını söyleyebilirim.

Bildiğiniz gibi dün temayül yoklaması yapıldı. Ve sonrasında yine kamuoyu yoklamaları da yapılacak. Ondan sonra karar verilecek.

Ama neticede kararı teşkilatlar söyleyecek.

Ve son noktayı ise tabi ki genel merkez koyacak.

Onun içinde Şükrü Karabalık’ın hala şansı yüksek. Diğer bazı ilçeler gibi belki garanti değil gibi görünse de Karabalık öyle kolay kolay pes etmeyeceğe benziyor.

Ama sonuç ne olursa olsun Başkan Karabalık, elbette ki partisinin vereceği kararında da arkasında sonuna kadar duracaktır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi