18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başiskele’de neden Hüseyin Ayaz olmalı?

Hayrullah Demiray

26 Ekim 2013 tarihli yazısı

Kocaeli’de siyaset yapmak oldukça zor. Ama bunu Başiskele’de yapmak daha da zor olsa gerek!

Başiskele’de beş belde birleştikten sonra adaylar arasında Hüseyin Ayaz, belediye başkanı oldu.

Asıl zorluk ondan sonra başlıyordu…

 

Yol açmak, parke yapmak, çöp toplamak ve kenti temizlemek gibi rutin işleri yapmak her belediye gibi Başiskele Belediyesi’nin de görevleriydi. Ama tüm bunları yaparken bir fark yaratılmalıydı…
Tabi kentin önemli değerlerinin ikamet ettiği Başiskele’nin diğer ilçelere göre bir adım önde olması gerekiyordu…

 

İşte bu noktada Hüseyin Ayaz ve ekibinin yapması gereken çok farklı projeler olmalıydı…

 

Ve Hüseyin Ayaz göreve geldi.

Kurduğu iyi ilişkiler sayesinde önce vatandaşının sempatisini kazandı. Ardından özel sektör ve iş adamlarıyla iyi iletişim içinde oldu. Onları yatırım için imkânlar tanıdı. Kamu yatırımları için özel yerler tahsis etti. Yani ilçenin çağ atlamasının startını vermişti.

Geride kalan 4,5 yılda sırasıyla ilçeye iki tane beş yıldızlı otel kazandırdı.

Bununla yetinmeyen Ayaz, yeni oteller için girişimcilerle hep temas içinde oldu.

Kocaeli İl Emniyet Sarayı’nın Başiskele’ye yapılması için önemli bir yeri bedelsiz tahsis etti. Tüm eleştirilere rağmen yolunda vazgeçmedi. İlçeye yatırım yapmak için vites daha da yükseltti.

Emniyet Sarayı’nın yanı sıra Polisevini ve Öğretmen evini de Başiskele’ye taşıdı.

Elbette bu da yeterli değil diyerek özel hastanelerle ilgili girişimlere başladı. Ve Akademi Hastanesi gibi birkaç önemli projenin de Başiskele’ye gelmesi konusunda anlaşma sağlandı.

Ardından ‘Durmak yok yola devam’ diyen Hüseyin Ayaz ve ekibi gerçekten de Türkiye’de Mükemmellikte Yetkinlik Kalite Belgesi almaya hak kazanan belki de ilk belediyelerden olma yolunda çıtasını yükseltti.

 

Ayaz’ın işçisi konusunda da oldukça duyarlı adımlar atması takdirle karşılandı. Bunları yaparken elbette birileri tarafından hep takdirle karşılanacak değildi.

 

Eleştirildi, bazen bizim de eleştirdiğimiz noktalar oldu. Bunların hepsinden ders çıkaran Hüseyin Ayaz, yeni bir ilçe belediyesi olmanın sıkıntılarına rağmen Başiskele’yi ilimizin başkenti yapma konusunda önemli adımlar attı.

 

Şimdi rakipsiz bir aday olmasında bunun da etkisi var bana göre. İlçe teşkilatı eğer bu kadar arkasında duruyorsa, bunu sadece bireysel olarak algılamak mümkün değil. Başiskele’ye yapılan hizmetler ve ilçeye kazandırılan önemli tesislerin çok büyük etkisi var.

Şimdi birileri farklı hesaplarla farklı beklentiler peşinde koşarken, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve ekibinin göğsünü gererek yapılan hizmetleri devam ettirmeye tekrar talip olduklarını söylemeleri en doğal hakkı.

 

Önceki akşam ve daha önce yapılan toplantılarda da dile getirildiği üzere Ak Parti Başiskele İlçe Teşkilatı ve partililer gerçekten Ayaz’ın arkasında duruyorlarsa, ilçeye yapılanları gördükleri içindir.

Siyasetin en doruk noktasında olanlar bunu görmekte ve onun için il başkanı dahil Ak Parti’nin geleceğini düşünen herkes Hüseyin Ayaz’a destek vermekte.

 

Fort Otosan’ın sponsorluğunda, Başiskele’nin belki de en güzel projelerinden biri olacak havuz projesi ve onun yanına yapılacak spor tesisleri, Ayaz göreve devam etmeli diye düşündürüyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem