18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasette ne zaman, ne olacağı belli olmaz

Hayrullah Demiray

11 Ekim 2013 tarihli yazısı

Siyaset iyiden iyiye hareketlenmeye başladı.

Elbette harekette bereket vardır. Bu hareketliliğin öncelikle tüm partilere, ilimize ve ülkemize hayırlı olması dileklerimle başlamak istiyorum bugünkü yazıya.

 

Kocaeli’de her şey gibi siyasette oldukça yoğun bu günlerde. Hemen hemen bütün partilerde aday adayları bir bir ortaya çıkıyor. Bazıları dosyalarını alıyor, bazıları dosyaları teslim ediyor.

Aslında her şey bir sınav, hayat bir sınav. He şey bir yarıştan başka bir şey değil.

Hayatın kendisi de aslında bir imtihandan ibaret değil mi?

 

O nedenle attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün mutlak suretle hem bu dünyada, hem de öteki dünyada karşılığı var. Öncelikle bunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Onun için bu yarışta ve girdiğimiz bu sınavda elbette birileri başarılı olacak, birileri başarısız olacak. Yani kazanacak bir kişi ya da bir parti olacak.

 

Merak ettiğim bir şey var. Elbette herkes yola kazanmak için çıkıyor, bu normal ama bir belediyeyi nasıl oluyor da herkes mutlaka kazanacak.

 

Tabii ki çalışan ve insanların teveccühünü kazanacak kişiler o koltuklara oturacak. Öncesinde seviyeli ve saygılı bir yarışın olabilmesi benim tek isteğimdir.

 

Doğrusu bir sürü insanın da temennisinin benimkisiyle aynı olduğunu biliyorum.

O nedenle ki siyasetçilerimizin oldukça garip bir üslubu olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Çünkü vakit buldukça bütün siyasi partilerin etkinliklerini, aday tanıtımlarını izlemeye ve ona göre yazmaya gayret ediyorum.

 

Masa başında oturarak, birilerinin söylediği ile ya da ısmarlama yazılar yazmıyorum. Bir yerlerden kopyalanmış ya da sırf birilerine yarasın diye yazı yazmak adetim değil.

Gördüğüm doğru ve gerçek neyse bunları yazmak için gayret ediyorum.

 

Kalemi yeri geldiğinde bir silah gibi ya da bomba gibi kullananlardan rabbim beni sakındırsın.

Hayatın tüm aşamalarında olduğu gibi siyasette de takdir ettiğiniz, beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz birileri mutlaka olacaktır ama bunlarla ilgili yazıp çizmenin de bir üslubu olmalıdır.

Neden böyle düşünüyorum, onun da aslında geçerli birçok sebebi var.

Bir sebebi de bugün siyaset artık öyle eskisi gibi kurallara bağlı olarak yapılmıyor.

Bunun en büyük göstergesi bana göre birbirine çok zıt partilerden dahi transferler yaşanabiliyor, o nedenle bu süreçte söyledikleriniz yarın karşınıza dikilebilir.

 

Önceki gün üç siyasi partinin aday adayları ile ilgili açıklama vardı, çok ilginç diyaloglar yaşanması beni güldürdü.

 

Ak Parti Derince aday adayı Haydar Bulut’un açıklamasını izlemeye, eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek de gelmiş ama bu sefer köşe yazarı sıfatıyla. Yorumun içeriğine girmek istemiyorum.

 

Diğer yandan CHP Körfez adayı adayı Prof. Dr. Reşat Başar’ın toplantısında tanınan simalardan biri anons ederken adayı övüyor ve aynen şöyle diyor; “Öğrencilerini polise teslim etmeyen yürekli insan.” Ben buna yorum yapmayacağım.

 

Diğer yandan az ileride MHP Körfez’de ise bir zamanlar CHP saflarında siyaset yapan Salih Şirin, dosyasını alıp aday adaylık başvurusunu yapıyor ve eski ile ilgili sorulan sorudan biraz rahatsızlık duyup geçiştiriyor.

 

Siyaset ne garip değil mi?

O zaman söylenenlere dikkat edilmeli…

Varın yorumu da sizler yapın.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem