23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Serhat Duyar, gelecek vaat ediyor

Hayrullah Demiray

09 Ekim 2013 tarihli yazısı

İlimizde siyaset iyiden iyiye ısınıyor. Elbette buna paralel olarak siyasi partilerde çalışmalarını hızlandırıyor.

 

Elbette iktidar da muhalefet de kendince bir şeyler yapıyor. Lakin hem iktidar hem de muhalefet olmamalarına rağmen, yani mecliste bulunmamalarına rağmen Kocaeli’deki çalışmalarını gerçekten takdir ettiğim bir isim ve parti var. O da rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi BBP ve onun genç, dinamik il başkanı Serhat Duyar.

 

Çünkü genç siyasetçi bana göre gelecek vaat eden siyasetçilerden bir tanesi.

 

Neden diyecek olursanız, BBP İl Başkanlığı’na geldiğinden bu yana çok fazla bir iddiaları olmamasına rağmen dağ bayır demeden, köy şehir ayrımı yapmadan dolaşıp insanların dertleriyle ilgileniyorlar. Zaman zaman bazı konulara çözüm buldukları da oluyor.

 

Elbette siyaset çözüm bulma mekanizmasıdır diyeceksiniz ancak bugün diğer muhalefet partileri adeta iktidarı her yaptığı şeyden dolayı eleştiri yağmuruna tutmaktan başka bir şey yapmıyor. Bu yüzden BBP’nin yapmış olduğu muhalefet bence önemsenmelidir.

 

BBP, önceki gün Genel Başkan Mustafa Desteci’nin de katılımıyla gerçekleştirilen il kongresiyle yoluna devam ediyor.

 

Tekrar kendisini tebrik ediyorum.

Siyasetin gerçek anlamda karalama siyaseti değil de insana hizmet etmek olduğunu herkesin çok iyi bilmesi gerekmemektedir.

 

Zira bu konuda benim de takdir ettiğim bir siyasetçiydi rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu. Belki de ömrü vefa etseydi siyasette daha farklı olduğunu gösterecekti ama ömrü yetmedi.

 

Şimdilerde ise genç ve dinamik bir il başkanı var ve gerçekten de çalışmalarıyla bana göre herkese örnek olacak bir şekilde hareket ediyor.

 

Bugün mecliste olan muhalefetin, muhalefet yapma biçimi ortada. Ben bugüne kadar hiç duymadım ve görmedim ki şunu da iktidar doğru yaptı desinler.

 

İşte bu süreçte bence hareket tarzı çok önemli. BBP, fazla bir iddiası olmamasına rağmen bu şekilde bir üslupla çalışmasıyla takdir edilecek bir davranış sergiliyor.

 

Siyaset insana hizmet etme biçimi madem, o zaman insana edilen hizmeti takdir, yapılan yanlışı da yermek gerektiğini unutmamak gerekir.

 

Bence siyasette duayenlerin olabileceği gibi gençlerin de önü açılmalı. Maalesef bugüne kadar birçok siyasetçi bundan dem vurur ama ben bildim bileli de koltuklarında oturmaya devam ederler.

Diğer yandan, elbette iktidarın ya da bir başka partinin yapmış olduğu yanlışlar eleştirilmeli ama siyasetin üslubu da bugünkü üslupta olmamalı.

 

Ben zaman zaman bu konulara değiniyorum ve bu konuda yazmaya da devam edeceğim. Hiçbir siyasi için insanların aralarına mesafeler sokmaya değmeyeceğini bilmek gerekir. Yıllarca insanları kamplara böldüler ama bu memlekette kapalı kapılar ardında birbirleriyle kanka oldular.

 

İşte bu bağlamda siyasetteki yeni yüzler bundan biraz daha uzak duruyor. Birbirlerine daha sıcak ve ilgililer, en azından basının ya da milletin önünde poz verebiliyorlar.

 

Siyasette yeni yüzler önemli, bu yeni yüzlerden Serhat Duyar da gelecek vaat eden isimlerden bir tanesi. Siyasette yeni yüzlerin bugüne kadar hep önü kesilmek istenmiştir. Mutlaka Duyar’a da bu şekilde parti içerisinde şeyler yapılmıştır ama bunları aşabilecek bir yapıda olduğunu gösteriyor.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem