18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Derince’de A. Haydar Bulut olur mu?

Hayrullah Demiray

08 Ekim 2013 tarihli yazısı

Siyaset hız kesmeden devam ediyor ve buna bağlı olarak adaylar bir bir ortaya çıkıyor. Her zaman olduğu gibi yine iktidar partisi Ak Parti’de aday bolluğu yaşanacağa benziyor.

 

Bazıları içten içe hala araştırma yapıyor ve bazı yerlerde farklı ince hesaplar içine giriliyor. Bunları önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım.

 

Bugünkü durağımız Derince, hatırlayacaksınız bir önceki dönem Derince Belediye Başkanı olan Ali Haydar Bulut, aday olmak için GOSB Müdürlüğü’nden ayrılmıştı. Bulut, salı günü adaylık başvurusunu Ak Parti Derince İlçe Başkanlığı’na sunacak.

 

Bulut, bir dönem önce Derince İlçe Başkanı’yla yaşanan sorundan dolayı aday olamamıştı.

Son dönemlerde Derince ile ilgili yaşanan bazı sıkıntılar olduğu herkesin malumu.

 

İşte bu noktada Bulut fırsatı iyi değerlendirirse, Derince’den aday olmaması için bir neden yok.

Zira Ak Parti’de yöneticiler partili başkanların hiçbir şekilde yıpratılmamasını istiyor. Onun için Bulut’un bugüne kadar hiçbir yerde mevcut belediye başkanı ile ilgili bir şey konuştuğunu duymadım. Sadece tekrar aday olup, Derince’ye hizmet etmek istediğini biliyorum.

 

Bu konuda bizzat görüşünü aldığım Haydar Bulut, hem çok heyecanlı hem de çok istekli. Kendi döneminde olanlardan ve bu dönem yapılanlardan ders almış. Derince’ye daha iyi hizmet etmek için oldukça iyi hazırlanmış bir aday adayı olduğunu yabana atmamak gerektiğine inanıyorum.

Zira Derince’de bu seçim elbette çekişmeli geçecek. Onun için Ak Parti’li yöneticiler diğer ilçelerde olduğu gibi Derince’de de oldukça dikkatli davranacak.

 

Diğer yandan; geçtiğimiz dönem CHP, Derince’ye oldukça iyi asıldı. Hatta iyi bir oy aldı ve bu dönemde mutlak suretle Derince’yi almak için asılacak.

 

Onun için iktidar partisinin burada aday gösterirken hata yapmaması gerekir. Derince’de MHP’nin henüz net bir adayı olmamakla beraber, benim kulağıma gelenler MHP’nin eski belediye başkanı Halit Altuntaş’ı aday göstermek istediği yönünde. Bir yandan da Adil Gülez’in eğer parti isterse aday olabileceği konuşuluyor.

 

Diğer yandan eski Ak Parti Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek’in, Ak Parti’nin aleyhinde çalışabileceği konuşuluyor.

 

Elbette bu konuşmaların ne derece doğru olacağını seçim yaklaştıkça göreceğiz. Bana göre yine Derince’de seçim Ak Parti ile CHP arasında geçer. Lakin her iki partinin de adayları burada önem arz edecektir. Bunu da unutmamak gerekir.

 

Şuan Ak Parti’de aday adayı olacak birkaç isim daha var ama bana göre bunların içerisinde A. Haydar Bulut’un şansı oldukça yüksek. Neden derseniz, son birkaç yıldır Derince’de yaşananlar ortada.

Bulut’un, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile arasındaki sorundan dolayı aday olamayacağı söylentileri bana göre yersiz.

 

Ak Parti’de hem il hem de genel merkez yöneticileri işi şansa bırakmamak için oldukça fazla anket yaptırıyor. Araştırmaları çok sıkı takip ediyorlar. Bu yüzden kimsenin arasında sorun partinin önüne geçemeyecek, bunu bilmek lazım.

 

Mevcut belediye başkanı Aziz Alemdar için geçtiğimiz dönem belki de çok kişi olmaz gözüyle bakıyordu. Aday oldu, kazandı ancak bu seçimde hiçbir şey onun için garanti değil.

Derince’de bana göre adayın kim olacağı önemli elbette ama seçimi yine de Ak Parti’nin alacağını düşünüyorum.

 

Bunu da seçimden sonra, ömrümüz olursa göreceğiz.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem