16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kocaeli için Vali Topaca iyi bir şans

Hayrullah Demiray

05 Ekim 2013 tarihli yazısı

O nedenle bu kentin yöneticilerinin de her bakımdan donanımlı olması gerekmektedir.

Zira kentin yönetilmesinde elbette yerel yönetimler önemli, lakin devletin kentteki temsilcisi olan valinin önemi oldukça yüksek.

 

Kocaeli bana göre bu anlamda şanslı, nitekim zaman zaman bazıları eleştirebilir, elbette eleştirilecek yönleri de mutlaka vardır.

 

Lakin hem otoriter yapısı hem de geldiği günden beri kentte her kafadan bir ses çıkmasının önüne geçmesiyle bana göre Kocaeli’ye önemli katkıları olmuştur.

 

Diğer yandan da yerel yönetimlerle uyum içerisinde çalışmasıyla Kocaeli’nin her açıdan daha önemli noktalara gelmesine mutlaka katkısı olacaktır.

 

Zaman zaman her yöneticide olduğu gibi Sayın Ercan Topaca ile ilgili de hükümete yakınlığı eleştiri konusu olmuştur.

 

Aslında bunun eleştirilmesi yerine, ilimizde yaptığı çalışmalar neler, bence bunlarla daha fazla gündeme gelmesi gerekir diye düşünüyorum.

 

Malum ilimiz sanayi kenti olması bakımından bir sürü sorunu var. Bunlardan bir tanesi de bana göre yıllardır Dilovası ve Gebze’nin çözülemeyen sorunları arasında yer alan kömürcülerdir. Sürekli olarak o bölgede kazaların yaşanmasına sebep olan kömürcülerin, yolun hemen yanı başından daha uzak bir nokta olan Kömürcüler OSB’ye taşınması konusunda gerçekten de takdir edilecek çalışmalar yapmıştır.

 

Önceki gün gazete temsilcilerinin davet edildiği bir toplantı yaptı Vali Ercan Topaca. Sayın valimizin davetine elbette icabet ettik, nitekim gazetemizin ilk kurulduğu günlerden itibaren bizler kendisini ziyaret ettiğimizde ve kendisinin de iadeyi ziyaretinden çok memnun kaldık.

 

Zira bu kentin her köşesindeki sorun bizleri de ilgilendiriyordu. Bir de yayın anlayışımıza uygun olan her şeyi bizzat yerinde görerek yazmayı tercih ettiğimizden yapılan bu davete icabet etmek gerekirdi.

Bizler de öyle yaptık ve Kömürcüler OSB’de yapılan çalışmaları yerinde gördük. Elbette her işletmede mutlaka sorunlar olabilir. Şehirden uzaklığıyla ve yapılanlarla, o bölgedeki sıkıntıları tamamen ortadan kaldırmasa da güzel bir çalışma olmuş. Bunu da söylemeden edemeyeceğim.

 

Sayın Ercan Topaca bu vesileyle sorularımızı içtenlikle yanıtladı ve diğer bir sorun olan taşocaklarıyla ilgili de önümüzdeki aylarda kamuoyuyla paylaşacakları bir çalışma yaptıklarını söyledi. İnsanların sağlığı konusunda atılacak adımlar konusuna vurgu yapması bizleri ayrıca memnun etti.

 

Bana göre Kocaeli için bir şanstır Sayın Vali Ercan Topaca, bunu unutmamak gerekir.

 

Hazır yeri gelmişken kendi meslektaşlarımıza bir serzenişim olacak. Bu geziye davet edilen gazete yöneticilerinin bazıları yoktu ve yerlerine muhabir arkadaşları göndermişlerdi.

 

Bana göre doğru bir davranış değil. Zira yazdıklarımızı doğru yazmak istiyorsak bazı şeyleri kendi gözümüzle görmeliyiz. Onun içinde bu tür organizasyonlara katılmak icap eder diye düşünüyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem