24 Nisan 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Önemli olan hoş bir seda bırakmak

Hayrullah Demiray

28 Eylül 2013 tarihli yazısı

İnsanoğlu’nun var olduğundan buyana kendine has özelliklerindendir nankörlük…

Bu dünde böyle olmuştur.

Bugünde böyle yarında böyle olacaktır…

İnsanoğlu yaradılış itibariyle en güzel varlıktır. Ama maalesef ki bu yaratılış gayesinden uzaklaşmış ve kendine has bir üsluba bürünmüştür.

 

İnsanlar arasında en tehlikeli insan kimdir diye sorarsanız bana?

Ben ‘ikiyüzlü insanlardır’ derim.

Sizlerinde aynı şeyi dediğinizi duyar gibiyim.

Maalesef ki; günümüzde ne çekiyorsak, ne yaşıyorsak bu ikiyüzlü insanlar yüzünden çekiyoruz.

Sana geldiğinde seninle olur. Bana geldiğinde benimle olur. Bir başkasının yanındaysa sana da bana da demediğini bırakmaz!

Bu her alanda var.

Siyasette, iş hayatında, yani düşünebileceğiniz her yerde ve alanda bu tip insanlar vardır.

Ve olmaya devam edecektir.

Hatta bu tip insanların birçok şeye de sahip olduklarını görürsünüz. Bu tip insanlara ben dalkavuk diyorum. Siz ne dersiniz bilemem ama pirim yapar gibi gözükseler de aslında yaptıkları sadece anlık kendilerine menfaat sağlamaktan başka şey değildir.

Her seçim dönemlerinde bu tip insanlar ortaya çıkar ve özellikle de siyaset alanında oradan oraya dolaşıp dururlar. Siyasilerde bu tip isimleri bildikleri halde yine de onların bir tek oyu için bile bu şahıslarla iyi geçinme yarışına girerler.

 

İşte buda siyasette ki kaliteyi düşürüyor ve siyasette artık dedikodu dönemi başlamış oluyor.

Maalesef ki bir seçim süreci yaklaşıyor ve bu süreçte her alanda olduğu gibi bizim meslekte de bu tür durumlarla karşı karşıya kalacağımızı biliyoruz.

Çünkü insanın yaşadığı her yerde mutlaka sorun vardır ve olmaya da devam edecek. Ama önemli olan bu sorunlarla insanların felaketine yol açmayacak şekilde hareket edilmeli.

 

Seçim dönemine girildiğinde artık bazı insanlar her şeyi mubah sayar. Bu siyasette olduğu gibi diğer alanlarda ve seçim dönelmelerinde de vardır.

Belki de en çok siyasetle medya iç içe olduğu için de en çok bu alanlarda yaşanan bir durum haline geliyor.

Bunun için zaman zaman belki dikkatinizi çekiyor, belki de bazılarınızın şimdiye kadar dikkatini hiç çekmemiştir. Ama ben buradan hatırlatmak istedim.

Bazen öyle haberler görürsünüz haber sitelerinde sonrada ertesi gün ya daha ağır bir haber, ya da bu haberin yok olduğunu görürsünüz.

Ben birkaç kez gördüğüm için bunu sizlerle paylaşıyorum. Ve bunun neden olduğuyla ilgili soru işaretleri oluşur kafanızda ve sonrasında onun neden olduğu denklemini çözersiniz.

 

İnsanların her durum ve şartta önce insan olduğunu unutmamalı. Nerde hangi makamda olursa olsun insanlıktan çıkmamalı. Her şeyi hayatını ve tüm benliğini hırs kaplamamalı.

Her şeyi para, makam, mevki görmemeli başarıya giden her yolu mubah saymamalı. İnsanoğlu yaratılanların en şereflisi olduğunu unutmamalı.

Zaman ve mevki ne olursa olsun insanlıktan çıkmamalı.

Her şey gelir geçer sadece hoş bir seda bırakmalı bu dünyada…

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi