20 Nisan 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti ve Başbakan faktörü

Hayrullah Demiray

21 Eylül 2013 tarihli yazısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim yaklaşırken İlçe belediye başkanlarına önemli mesajlar verdi. Başbakanın konuşmasının satır aralarında hem ilçe belediye başkanlarının bu süreçte nasıl davranması gerektiği, hem de bu seçimin aslında ne kadar önemli olduğu yatıyordu.

 

Nitekim buna sadece bir yerel seçim olarak bakılmaması gerektiğini ve herkesin bu anlayışla çalışması ve bu güne kadar bu ülkede yaşanan birçok çarpıklığın aslında hala tam olarak giderilemediğine de dikkat çekiyordu.

 

Başbakan’ın bu konuşmasını dikkatli dinleyenlerin anlaması gereken şu; Bu süreçten sonra da belli kişiler oyunlarını sürdürecek, milletimiz arasına nifak sokmaya devam edecekler.

 

Bu durumlara karşı bir anlamda hem belediye başkanlarını hem teşkilatlarını uyarmış oldu.

Zira Ak Parti’nin aslında bu seçim bir dönüm noktası olacak. Bunu unutmamak lazım!

Çünkü Ak Parti bu güne kadar girdiği bütün seçimlerde oyunu yükselterek çıkmıştı.

 

Dolayısıyla bu seçim onun için çok önem arz etmektedir. Bu seçimde oy kaybı yaşanmaması için Ak Parti çok dikkatli bir şekilde davranmak zorunda.

Çünkü bu süreçte çok farklı bir hava var.

Muhalefetin belli yerlerde Ak Parti’nin kazanmaması için bileşeceği, birlikte hareket edeceği konuşuluyor…

 

Tabi ki bu tabanda ne kadar karşılık bulur onu bilemem. Ama Ak Parti bu seçimde böyle bir şeyle de karşı karşıya kalabilme ihtimali yüksek olduğunu hesaplayarak hareket etmek durumunda.

Başbakan konuşmasında özellikle ve özellikle; Türkiye de son dönemler de yaşanan bazı olaylara da değindi. Hem Gezi Park’ı hem ODTÜ olaylarına, hem de buradan geçecek yola muhalefet edenlere de ince mesajlar verdi.

 

Başbakan her zamanki gibi sözünü esirgemedi ve gerçekten de ilçe belediyelerinin hizmetlerinden ziyade genel manada yapılan yatırımlara değindi. Bazılarının bu yapılanları hayal bile edemediğine vurgu yaptı.

 

Başbakanın konuşmasını dinleyenler bir kez daha Başbakanın bir konuda eğer bir şeyi doğru biliyorsa, bildiğinden şaşmadan arkasında durmasıydı.

 

Bu tutumuyla bundan sonrada asla değişmeyeceği mesajını vermiş olmasıdır.

Başbakan bu ülkede aslında yapılmak istenen şeyin çok farklı olduğunu görmekte ve bunun içinde teşkilatların sadece kendileri için değil, bu ülkenin geleceği için çalışmalarını istediğini göstermiş oldu.

Bir yandan muhalefete göndermeler yapan Başbakan, aynı zamanda belediye başkanları nezdinde teşkilatlara da önemli mesajlar verdi.

 

Bu dönemin diğer dönemlerden aslında daha önemli olduğunun altını çizerek, herkesin bu süreçte daha akılcı hareketler yapmasını beklediğini de vurgulamış oldu.

 

Başbakan, partisinin bu dönem yerelde hata yapar, oy kaybederse bu süreç Ak Parti’nin önünü kesmek isteyenlere büyük fırsat verecek olduğunun da farkındaydı.

 

Ak Parti’de yine de Başbakan faktörü mutlaka etkisini devam ettiriyor. Ama yerelde adaylarında önemi olacaktır.

 

Benim gördüğüm ve anladığım manzara şu ki; başbakan son dakika bazı sürprizler yapa bilir. Ve adaylar konusunda belli kafa yerler hariç çok büyük değişiklikleri de kimse beklemesin.

Her zamanki gibi Ak Parti’de Başbakanın faktörü mutlaka etkili olacaktır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi