26 Nisan 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vaat verirken daha dürüst olun

Hayrullah Demiray

19 Eylül 2013 tarihli yazısı

Seçim dönemleri yaklaştıkça seçmenlere vaatler verilmeye başlanır. Benim, seçimlerde seçmenlere verilecek vaatlerle ilgili özellikle dikkat çekmek istediğim bir konu var. Aday adaylarının ya da adayların daha dikkatli ve mantığa uygun vaatler vermelerini önereceğim.

 

Çünkü bu millet, desteksiz atanları ve yapılamayacak vaatlerde bulunan adayları çok gördü. Onun için yapabilecekleri şeyleri vaat ederlerse mutlak suretle daha iyi olur.

Bunu neden yapmalılar? Artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların her şeyi araştırmaları daha kolay olmaktadır.

 

Bunun için seçimlerde vaatleri sıralarken uzayı falan yeniden keşfetmeye gerek yok. Zira yapılacak işler belli. Önemli olan, bunu yapabilecek ekibiniz var mı?

 

Aslında belediye başkanlığı seçimi olacak ama olay sadece başkanlığa aday olan kişi ile bitmiyor bana göre. Seçim bittikten sonra o işleri yapabilecek ekibin olmasına da bakmak gerekir.

 

Seçim sürecine girilirken vaatler hızlanacak lakin benim en çok merak ettiğim konu, siyasilerin bu seçimde nasıl davranacakları. Sonuçta her seçim sürecinde bunlar yaşanıyor.

 

Teknolojik bir dönemde bulunduğumuz için insanların birçok şeyi araştırmaları daha kolay oluyor. O nedenle vaatler teknolojiye uygun olmalı ve yapılabilir olmalı. Yoksa artık seçmenin karnı boş vaatlere tok.

 

Devir artık söz ver sonra çark et devri değil. Devir, yapılabilir ve uygulanabilir bir şeyler vaat etmenin ve vaat ettiklerini yapmanın devri.

 

Bu seçimde özellikle medya kuruluşlarına büyük iş düşüyor. Kim ne söz vermiş, neler yapmış, bunları objektif bir şekilde halka aktarma görevini en iyi şekilde yerine getirmeli.

 

Tarafsız ve objektif bir şekilde olayları halka yansıtmak görevinin en iyi şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.

 

Diğerlerini bilmem ama bizler halkın sesi olmaya devam edeceğiz ve olaylara tarafsız bir şekilde yaklaşmaya, doğruları ve yanlışları, vaat edilenleri, nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını en doğru bir biçimde seçmene aktaracağız.

 

Geçmişe en güzel ayna tutacaklar aslında medya kuruluşlarıdır.

Onun için yaptığımız işi sorumluluk bilinciyle yapmamız gerekiyor.

 

Seçmenlere karşı verilen vaatlerin dürüst olması gerektiği gibi bizim de bunları doğru bir biçimde halka aktarmak görevimizdir.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi