26 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Körfez Belediyesi Sosyal Tesisleri ne işe yarar?

Adnan Gümüşer

14 Eylül 2013 tarihli yazısı

Körfez Belediyesi hizmetlerinin yanı sıra şikâyetler de yok değil. Gelen talebe verdiği cevaplarda; borcu yoktur yazısı için süre 10 dakika, yapı ruhsatı süresi 7 gün olarak verildiğini söylemesi kayda değer ve güzel hizmetler. Tebrikler. Belediye demek beledi konularda hizmet etmek, insanlara yardımcı olmak, o yerleşim yerinde hayatı kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmak demektir. Körfez belediyesi ise bunun tam tersini Tütünçiftlik'te ki sosyal tesislerde uyguluyor.

 

Bütün halkımıza ve Körfez de oturan sakinlerimize tavsiyem bu gibi yerlere gitmemek özellikle Körfez Belediyesi Tütünçiftlik sahildeki sosyal tesislerine hiç uğramamak ve oralardan uzak kalmaktır.

Neden;

1-Piyasa şartlarına ve diğer lokantalara göre daha pahalı olması.

2-Gereğinden fazla sayıda personel olmasına rağmen hizmetin zayıf kalması.

3-Mevcut personelin bazılarının adamına göre muamele yapması.

4-Bazı personel kendi yandaşlarına özel ilgi ve alaka ile bol ikramda bulunması.

5-Gelen bazı müşteriler bekleyerek hizmet almadan terk etmek zorunda kalması.

6- İçeride oturacağı masayı müşterinin değil personelin kendilerinin seçip bunu dikte etmesi.

7-Akşam hangi saatlere kadar hizmet verdiğinin belli olmaması. Geç gelen müşteriye kapatacaklarını söylemeleri.

8-Wc ve lavabonun bakımsız, Temizlik ve hijyen şartlarının yetersiz olması.

 

Bunun canlı örneğini yaşayan bir okurum bana tesisle ilgili hayli üzücü bilgi verdi. Ağustos ayının bir Pazar günü ‘tesiste yemek yemek gibi bir gaflette’ bulunan bir okurumun bilgilendirmesi üzerine yazma ihtiyacı da duydum.

 

Hafta sonu vaktini değerlendirmek isteyen, Körfez Belediyesine ait tütün çiftlikteki sosyal tesislerine gelen okurumuz lokantada siparişini verir. Uzun süre bekler yemeğinin gelmesini. Ondan sonra gelenlerin yemekleri ve gurme dilinde ön soğuk yemekleri de gelmeye başlar bile. Bu avantajlı müşteriler belli ki yandaş müşteri veya çok uğrayan! müşteri olduğundan siparişleri zamanında gelir.

 

Bol ikramları hemen yanlarında bitiverir. Bu yandaş olmayan ve sıradan vatandaşın siparişi beklemeye bırakılır. Pişmeye terk edilen mercimek çorbası gibi. Bekle bekle bekle. ‘Bir buçuk saate yakın bekleyen’ sıradan müşteri(Kıymetli okurumuz) en sonunda dayanamayıp tepkisini ortaya koyarak yemek yemeden tesisten ayrılmak zorunda kalır. Ne bir çalışan gelip bakar nede ilgilenen. Hatta arkasından istediğin yere şikâyet et diyerekten cevap verip gönderirler. Şimdi bu personel’ e sormak lazım, bu tesisler sizin olsa aynı tavrımı sergilerdiniz? Gelen müşterilere böylemi davranırdınız.

 

Çok çalışkan ve Körfezin müstakbel yeniden Başkanı olarak gördüğüm, anketlerden de başarılı olarak çıkan, yeniden kesin adayda olacağını düşündüğüm Başkan Sayın Yunus PEHLİVAN bu olaya el atmalıdır. ‘HALKA hizmet hakka hizmettir düsturu’ ile hareket ettiğini, işlemler yaptığını ve hizmet verdiğini göstermelidir. Bunu bize ispatlamalıdır. Bizden söylemesi.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr