22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gölcük’te bana göre yine Ellibeş...

Hayrullah Demiray

10 Eylül 2013 tarihli yazısı

Belediye başkanlığı belki de en zor işlerden bir tanesi. Öyle herkesi memnun etmek, herkesin gönlünü almak kolay değil.

 

Onun içinde, çalışanlarını hem partilileri hem de halkı memnun edebilmek öyle her baba yiğidin işi değil.

 

Ama bu konuda gerçekten takdir ettiğim isimlerden bir tanesi de Gölcük Belediyesi’ni 2 dönemdir başarıyla yönetin başkan Mehmet Ellibeş…

 

Şimdi biraz ondan bahsedelim;

Öncelikli olarak belediyenin tüm kademelerinde görev yapmış. Sonra da belediye başkanı olmasıyla belediyeciliği çok iyi giymiş…

 

Geçmişte belediye çalışanı olarak görev yaptığından dolayı mesai arkadaşlarını iyi tanıması hem de mesai arkadaşlarına karşı sergilediği tutum ve davranış Mehmet Ellibeş’in başarılı olmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi.

 

Ayrıca Belediye, başkan yardımcıları hem de birim müdürleri bakımından bana göre en şanslı belediyelerden bir tanesi.

 

Gölcük’te herkesle iyi iletişim içerisinde olan, her zaman diyalog kuran ve herkese karşı davranışlarıyla da beğeni toplayan, hatta bu yönüyle de muhalif isimlerden bile övgüler alan bir belediye başkanı...

 

Başkan Ellibeş bana göre bir dönem daha Gölcüğün başında kalmayı hak eden isimlerden.

Elbette takdir siyasilerin ve halkın olacak ama ben de naçizane gördüğüm olayları sizlerle paylaşmak istedim.

 

Bazen insanlar hiç o kentte yaşamaz. O kente belki de hiç gitmemişlerdir. Ama o kentle ilgili masa başından, kulaktan dolma bilgilerle yazı yazarlar. İşte bizimkisi öyle bir şey değil.

 

Ben Gölcük’te bu olayları bire bir yaşadığım için böyle rahat yazabiliyorum.

Yani birileri gibi ısmarlama yazı yazmıyorum. Belediyecilikte bana göre önemli olan ayrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet anlayışı vardır. Herkesin iyi ve kötü gününde yanında olmak vardır.

 

Bana göre Ellibeş bunu da hakkıyla yapanlar arasında. Ayrıca seçim beyannamesine baktığınızda hizmetleri fazlasıyla yerine getirmesi de onun bu işi bir ekip ruhuyla başardığının bir göstergesidir.

Ayrıca Gölcük’ün Donanma Kenti olmasının yanı sıra Ford gibi bir fabrikayı da bünyesinde bulundurması önemli. Kurulan iyi diyaloglarla da hem iş alanında hem de kültürel faaliyetlerle Gölcük yaşanılabilir bir kent olarak Kocaeli’nin önemli bir değeri ve yıldızı oldu.

 

Gölcük'ün bana göre önemli projeleri arasında 16. yüzyıldan kalan kervansarayın ortaya çıkarılması, Yazlık Ilıca Termal Tesisleri’nin kazandırılması ve Hisar Gemisi kent için iyi artı değerdir.

Aslında sayabileceğimiz daha çok şey var. Bana göre en önemlisi herkesle diyaloga açık olması. Bu başarı herkes tarafından alkışlanmayabilir…

 

Onun için; Atalarımız boşuna dememiş ‘meyve veren ağaç taşlanır’
İyi haftalar…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi