23 Nisan 2019 Salı
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Merdiven boyayacaklara Dr. Nevzat Doğan'ın önerisi

Hayrullah Demiray

08 Eylül 2013 tarihli yazısı

Şimdilerde moda olan merdiven boyama İstanbul'da başladı ve yurdun çeşitli yerlerine yayıldı. Merdiven boyama olayına ilginç bir çıkış İzmit Belediye Başkanı'ndan geldi ve bende bu çıkışı destekliyorum.

 

Çünkü makul ve mantıklı bir çıkış. Önceki gün İzmit’te boyanmaya ihtiyacı olan birçok merdiven olduğunu öğrendik ve İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan bunların listesini çıkartarak, boyamak isteyen arkadaşlar gelsin ben de destek olayım bu merdivenler boyansın dedi. Bence de mantıklı.

 

Mesele sokakların güzelleşmesine katkıda bulunmak ise alın işte size fırsat. Ama yok mesele aykırılık, huzur bozma, devletle çatışma meselesi ise o ayrı...

 

Bundan daha iyi fırsat mı olur dilediğiniz gibi boyayın hem de kanunların izni olarak ve belediyenin de desteğiyle.

 

Hem yardımlaşma ile kentin güzelleşmesi sağlanır hem de İstanbul’da bu akımı başlatan kişinin tabiriyle "İnsanlar o merdivenleri çıkarken yoruluyordu hem bedenleri hem beyinleri yorulmasın" şeklinde bir çözüm üretilmiş olur. Gerçi olay başka yerlere çekilmeye çalışıldı, bu akımı başlatanlar belki de bunları gördükten sonra yaptıklarından pişman olmuşlardır.

 

İnsanların tepkilerini dile getirmesi, eylem yapması kadar doğal bir şey yok ama ölçüp biçiyorum, tartıyorum bunun ne özgürlükle nede herhangi bir şeyle alakası olmadığını düşünüyorum. Çünkü özgürlük herkesin her istediğini yapması değildir. Bana göre asıl özgürlük kurallara göre hareket ederek başkalarının özgürlüğüne mani olmamak ve başkalarına zarar vermemektir.

 

Yani sizin özgürlüğünüz başkalarının hakkına tecavüz ediyorsa ya da başkalarını rahatsız ediyorsa sizin özgürlüğünüz orda biter.

 

Dolayısıyla bu ülkenin hiçbir derdi sıkıntısı yokmuş gibi gayesiz bir şekilde gençlerin hareket ettiğini görmek bizleri üzüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde İşkur'un açıkladığı verilere göre sadece ilimizde 55 bin işsiz var dolayısıyla bundan daha büyük bir sıkıntı mı olur?

 

Sadece bunu ele alsak yeter ama bir yandan da birçok firma çalışacak insan bulamamaktan yakınıyor.

Amaçsız ve bilinçsiz yapılan eylemler ülkemizi içten ve dıştan sorun yumağı haline getirmek için var güçleriyle uğraşan insanların ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir.

 

Merdivenleri boyamak isteyen arkadaşlar; sizler masumane bir eylemle merdiven boyayıp dile getiremediğiniz bir takım sıkıntılarınızı dışa vurmak ya da neden kin tuttuğunuzu bile bilmediğiniz kişilere tavır takınmak istiyorsunuz ama bu ülkeye bir sorun daha kattığınızın ve boşuna devlet görevlilerini oyaladığınızın farkında bile değilsiniz!

 

Etrafımız savaş ve kan, bölgemiz karışıklık içinde. Bu ülkenin her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyacı var onun için bu işlerin kimseye faydası yok.

 

Gerçekten de amacınız merdiven boyamaksa Dr. Nevzat Doğan'ın önerilerine kulak verin.

 

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi