17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başiskele emin adımlarla ilerliyor

Hayrullah Demiray

07 Eylül 2013 tarihli yazısı

Kocaeli'de seçim süreci yaklaşırken bir yandan aday adayları ortaya çıkıyor, bir yandan da mevcut belediye başkanları çalışmalarına devam ediyor.

 

Bunlardan bir tanesi de, "Rakiplerim kim olur?" ya da "Rakip çıkar mı?" bunlara hiç aldırmadan Başiskele'yi cazibe merkezi yapacağım diyen Hüseyin Ayaz. Adeta rakip olmak isteyenlere meydan okurcasına çalışıyor.

 

Hem de birilerinin ısrarla çalışmaları farklı göstermesine karşın ilçeye ciddi anlamda yatırımcılar getirmeye devam ediyor.

 

Ayaz'ın yatırımcılara karşı tutum ve davranışı, çalışma ekibinin de buna destek vermesiyle birlikte her geçen gün yeni bir yatırımcı ilçeye geliyor.

 

Bilindiği üzere Başiskele yeni ilçelerimizden bir tanesi ve böyle olmasına rağmen Başiskele'de 2 tane beş yıldızlı otelin olması ve bu otellerden bir tanesinin de termal otel olması oldukça önemlidir.

Başiskele'de sanayi konusunda çalışmaya müsaade etmeyen Hüseyin Ayaz turizmle alakalı konularda ciddi anlamda çalışmalara destek veriyor.

 

Şimdide sağlık alanında yapılacak çalışmalara önemli destek veriyor. Bazılarının çok eleştirdiği, "Başiskele'den cazibe merkezi mi olur?" dediği Başiskele, Kocaeli’nin cazibe merkezi olacak bir yer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Bunun en son örneği de ilçeye beş yıldızlı termal oteli kazandıran ilimizin cesaretli iş adamlarından Yüksel Öztürk. Öncelikle ilçeye THNES oteli kazandırdı. Şimdide yine ilçeye önemli bir kazanım olacak 5 yıldızlı bir sağlık tesisi kazandırmaya hazırlanıyor.

 

İlimizde gerçekten önemli bir kurum olan ROMATEM de bu konuda öncülerden bir tanesi. Başiskele’ye kazandırılacak bu yatırım Kocaeli'nin de önemli bir değeri olacaktır. Bu vesileyle Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ı ve yatırımcıları tebrik etmek gerekir.

 

Bunlarla da kalmayan Başiskele, önümüzdeki günlerde yeni bir sağlık kuruluşunun da yatırım yapacağının müjdesini verdi. Adeta Başiskele'de yapacak daha çok işimiz var, bir dönem daha bu işlerin devam etmesi gerekir dercesine siyasi kulisten uzak sadece çalışmalarıyla rakiplerine ya da rakip olmak isteyenlere cevap verir gibi.

 

Başiskele'de bu dönem belediye başkanlığı yapmak gerçekten de zor bir işti. Bunu bir şekilde başaran Hüseyin Ayaz'ın şansı, yaptığı son ataklarla daha da arttı.

 

Aldığım duyumlara göre bazı aday olmak isteyen isimler, neredeyse muhalefet partileriyle birleşerek Hüseyin Ayaz'ı nasıl yıkarız düşüncesine kapılıyorlarmış. Böyle olsa bile Ak Parti yöneticilerinin böyle bir şeye müsaade etmeyeceğini düşünüyorum.

 

Eğer Ak Parti, Kocaeli'de devam edecek belediye başkanlarının olduğu yerlerde aday göstermemeyi tercih ederse bana göre bunlardan bir tanesi de Başiskele olur benden söylemesi

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem