20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Özdağ'dan önemli adım

Hayrullah Demiray

01 Eylül 2013 tarihli yazısı

Kocaeli Ticaret Odası deyim yerindeyse yıllardır üyelerine hep yük oldu. Hiçbir şey kazandıramadı. Bilindiği gibi bende dâhil olmak üzere birçok kişinin eleştirdiği ticaret odasında bundan birkaç ay önce seçim yapıldı.

 

Seçime hazırlanan adaylardan en iyi çalışanı kuşkusuz Murat Özdağ idi ve bunun karşılığını da kazanarak almış oldu.

O dönemde de söylediğim gibi; eğer üyelerin lehine bir şeyler yapılırsa ve Ticaret Odası esas işlevlerini yerine getirir ve üyeleriyle barışık olursa Kocaeli için önemli bir kazanım olacaktır.

 

Daha önce Kocaeli Ticaret Odası’nın yanlış yönetiminden dolayı üyeler bile odaya gitmek istemiyorlardı. Tabiri caizse ‘yolunacak kaz’ gibi göründüğümüzü hisseder olmuştuk.

İşte bugün yeni yönetim belli şeyleri vaat ederek bu noktaya geldi. Seçimi kazanmasının en büyük sebeplerinden biride beklentilerimize yanıt vermesiydi.

 

Seçimden sonra her ne kadar ufak bir karışıklık yaşansa da Murat Özdağ yönetimindeki Ticaret Odası’nda uyumlu bir çalışma hissediliyor. Bunun sonucu da meyvelerini vermeye başladı.

 

Gözle görülür belli değişikler olmaya başladı. Önceki gün Murat Özdağ aidatların düşürüldüğü konusunda üyelere müjdeli haberi verdi. Gerçekten de bu konuda üyeler oldukça dertliydi. Ama kısa zamanda çözüme ulaşıldı. Bu durum Murat Özdağ ve ekibine artı puan kazandırdı.

 

Sonuçta bu bir ekip işidir. Bir kişi tek başına hiçbir şeyi kazanamaz, başaramaz. Nihayetinde Özdağ, ümit ederim bu konuda başkalarının yaptığı hataya düşmez. Kazanırken yanında olanları tasfiye etme gibi bir hataya da düşmez.

 

Zira bundan önceki dönemlerde Kocaeli Ticaret Odası’nda yaşananlar pekte tasvip edilmedi. Onun içinde böyle büyük bir kurumun idaresi gerçekten de oldukça zor.

 

Hem odanın önemi bakımından, hem de vaat edilenlerin yapılması açısından kısa bir zaman içerisinde vaatlerin hayata geçmesi sevindirici.

 

Elbette, yapılanlar çok büyük bir iş değişmiş gibi gözükse de iyi bir başlangıç olarak değerlendiriyorum. Aidatların düşürülmesi gerçekten bana göre büyük bir güvenin ilk adımları. Çünkü üyeler geçmişte yaşadıkları için kendilerinin bir aidat veren objeler gibi görüyordu.

 

Artı bu olgudan ve bu düşünceden kurtulmuş olmak bile güzel. Ayrıca bundan sonra yapılacak her şeye katılım da yüksek olacak kanaatindeyim.

 

Sayın başkan bu hava bozulmasın ve devamını bekliyoruz…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem