20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kemal Kılıçdaroğlu ve Irak’taki tavır

Hayrullah Demiray

29 Ağustos 2013 tarihli yazısı

Bugün sosyal medya; iyi kullanılırsa çok iyi, kötü kullanılırsa çok farklı şeylere gebe olan bir mecra…

O nedenle çok yoğun sosyal medyayı kullanan birisi olmamakla birlikte benim de herkes gibi Facebook ve Twitter hesabım bulunuyor.

 

Sadece sosyal ağda paylaşılanları takip etmek için zaman zaman hesaplarıma bakıyorum. Dün sabahta yazı yazmadan önce oturup şöyle bir göz attım ve bir fotoğraf dikkatimi çekti.

O paylaşım üzerine bende bugünkü konumu seçtim.

 

Bilindiği üzere CHP’nin başında bir kaset skandalı vardı…

Bugün CHP’de genel başkanlığı tartışılan, yaptığı gaflarla gündemden düşmeyen, geçtiğimiz günlerde de Irak’a yaptığı ziyaret ile bazı kesimler tarafından eleştirilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgiliydi…

 

Biraz durdum ve düşündüm…

Bu fotoğraf üzerine yazılanları öncelikle tasvip etmediğimi söylemek isterim.

Şayet orada olan görüntü, eğer doğruysa ve bu fotoğraf hiç dikkat etmeden ve arkasında Türk bayrağı olmadan o karede yerini aldıysa, bana göre hem genel başkanlık makamından ayrılması gerekir.

 

Her fırsatta dile getirdiği, ‘Biz Atatürt’ün Partisiyiz’ sözlerinden uzak bir durum. Adama sormazlar mı? Türkiye’yi bu şekilde mi temsil edeceksiniz? Bayrağımızı bile astıramamışsın?

Resme baktığınızda ne demek istediğimi bir kere daha anlayacaksınız.

Hadi bizim ülkemizde yapılan gafları anladık. Ama bu ülke sınırlarının dışında ve Türkiye’nin en köklü siyasi partisinin başındaki bir partinin bunu fark etmemesi hatta müdahale etmemesi oldukça düşündürücü…

 

Bu, önce CHP’ye gönül vermiş ve bu partinin öyle ya da böyle mensubu olanlara saygısızlıktır.

Ve Türkiye’yi bana göre küçük düşürecek bir hatadır.

 

Ve bir ülkenin muhalefet parti lideri ve Türkiye’nin ikinci büyük partisinin başında olan ismin hem de

yanında bulunanların en azından uyarması gerekir.

 

Ülke içerisinde siyaseten her şey söyleniyor. Ama iş ülke çıkarları ya da ülkenin saygınlığı olduğunda elbette orada herkes gerektiği şekilde özen göstermeli ve o şekilde davranmalıdır.

 

Şimdi bir değerlendirme yapmak gerekirse bana göre CHP üyelerine ve mensuplarına düşer. O yüzden yapılan bu davranışa kim ne diyecek ne tepki gösterecek onu çok merak ediyorum.

Birde şöyle bir düşünelim, Irak’a girmek bize ne kazandırır? Ya da gitmemek neyi kaybettirir?

Muhalefet partisi olarak şuanda seçim üzeri Türkiye’de çalışma yapmak yerine, ülkemizin bugün bir şekilde ilişkilerinin bozuk olduğu bir ülkeyi ziyaret edip ve o esnada da bu resimde bizim bayrağımızın bile olmaması bana göre samimiyetsizliktir.

 

Demek ki; karşımızdaki insanların bizim bayrağımıza tahammülleri ve saygıları yok! Bizlerin de ona saygı ve tahammülümüz neden olsun ki?

 

Burada sayın Kılıçdaroğlu ve ekibinin bunu iyi düşünmesi gerekirdi. Lakin bakıldığında bu yapılan saygısız tavra karşı gayet güzel oturulmuş bir sohbet var. Elbette tekrar söylüyorum bu yapılan davranış çok çirkin ama o resmin önündeki yazıyı da şiddetle kınamak gerekir.

 

Bu ülkeyi kim olursa olsun itibarsızlaştırma gayreti içine sokmalalıdır. Hem de her fırsatta ulusalcılıktan bahseden bir partinin bu yapılanlara alet olması daha da üzüntü verici bir olaydır.

 

Buradan CHP mensuplarına da seslenmek isterim.

Yanlışı kim yaparsa yapsın yanlıştır. Bu genel başkan bile olsa böyledir. Tabi genel başkan olunca fazla eleştirilmiyor. Ama şunu unutmayın tüm yaptıklarınız küçük bir gaf yüzünden boşa gidebilir.

Benden söylemesi…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem