18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyaset Ak Part'iyle hareketlenecek

Hayrullah Demiray

21 Ağustos 2013 tarihli yazısı

Kent gündemi artık siyasi olarak Ak Parti’nin Ankara’da yapılacak il başkanları toplantısına kilitlenmiş durumda. Adeta bu toplantıya il başkanlarının yanı sıra büyükşehir belediye başkanları ve bazı yöneticilerinde katılması bekleniyor.

 

Zira bu toplantı artık Ak Parti’nin seçim startını vereceği bir toplantı olarak yorumlanmakla birlikte izleyeceği yol haritasını da belirlemiş olacaktır.

 

Nitekim bu toplantıdan sonra da nasıl bir takvim izleyeceği belirlenecek. Zira son dönemlerde bazı Ak Partili yöneticilerinde dile getirdiği gibi yeni bir yolda izlenebilir.

 

Nedir o yol?

Bir kez daha hatırlarsak bu seçim sürecine girilirken devam eden belediye başkanlarını yarışa almamak. Yani aday adaylık süreci yaşanmaması dolayısıyla parti içerisinde yaşanabilecek kırgınlıklarında bu vesileyle engellenmiş olmak.

Her ne kadar bu duruma bazı kişiler perde arkasında karşı çıksalar da bunun bir etkisinin olmayacağını düşünüyorum.

Zira geçtiğimiz günlerde bu konuda ilimizdeki Ak Parti’nin temel taşlarından biri olan İbrahim Karaosmanoğlu’da son noktayı koymuş oldu.

 

Neydi o?

"Bu süreçte farklı davranışlar içerisine girecek kişilerin üstü çizilecek"

Bunu dikkatli okuduğumuzda parti içi muhalefete ciddi bir mesajdı. Son zamanlarda artık kol kırılıyor ve yen de dışarı çıkıyor.

 

Bu konu da Ak Parti il başkanı da ilçe başkanlığı seçimlerinden buyana aynı yolu izliyor ve parti içerisinde gerginliklerin yaşanmaması için özel gayret saf ediyor.

Her ne kadar bazı çevreler bu konuda özel gösterse de Ak Parti içerisinde, hele seçim süreci yaklaştıkça birlik beraberlik daha da önem arz edecek.

 

Özellikle bazı ilçelerde muhalefet, kendi güçleriyle Ak Partiyi yıkamayacaklarını anladı. Ak Parti içerisindeki bazı muhalif olabilecek isimler üzerinden yıpratma politikası uyguluyorlar. Bu da sanırım pek tutmuyor.

 

Nitekim Kocaeli’de herkes Ak Parti’nin ne yapacağını merak ediyor?

O çok fazla merak edenlere birkaç şey söylemek isterim…

Ak Parti için bu seçim diğer seçimlerden daha da önemli. Zira onun için parti içerisinde büyük ve farklı beklentileri olanlar çok farklı değişiklikler hayal edenler şişeden cin falan çıkmasını bekleyenler bunun beklemesinler.

 

Sadece ve sadece Ak Parti ilimizde bazı belediye başkanlarını, birileri istediği için değil kendisi için değiştirecek. Birde bazı belediye meclis üyelerini de değiştirerek yoluna devam edecek.

Elbette bu süreçte birileri küsecek darılacak ama seçim zamanı geldiğinde de oyunu vermeyenlerde olsa sessiz kalmayı tercih edecekler.

 

Malum çok farklı beklentileri olanlarda bence hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Bunu neye dayanarak söylüyorum…

Ak Parti daha kurulmadan önce yenilikçi hareket olarak başlamış ve ilimizde de Ak Parti’nin kuruluş aşmasını bilen birisi olarak söylüyorum.

 

Ve her seçimde birileri tahminler yapıyor bende yapıyorum ve bazı şeyler bu güne kadar hep çıktı. Onun içinde kâhin olmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Sadece olayları iyi izlemek ve görmek yeterli olacaktır.

Siyaset Ak Parti’ye gelecek harekete yönleniyor. Bunu da kimse inkar edemez.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem