19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bayramı uğurladık, şimdi sıra bizde

Hayrullah Demiray

13 Ağustos 2013 tarihli yazısı

Ramazanla başlayıp bayramla devam eden aslında biraz da sakin bir zaman diliminden sonra hareketli bir haftaya başlamış bulunuyoruz.

Ramazan geldi geçti. Sayılı gün çabuk biter diye boşuna dememiş atalarımız. İşte 30 tutulan orucun ardından bayramı da huzurlu bir şekilde geride bıraktık.

Aslında bayramların bizler için ayrı bir güzelliği var. O da; bayramda hem akrabalar hem de birbiriyle küs olan insanların barıştığı, sevgi ve mutluluğun dolu dolu yaşandığı günler olması.

 

Ama şimdi ki bayramlara baktığımız da nedense siyaset ön planda. Yani siyasallaşma söz konusu. Bunun kimseye bir şeyler kazandırmayacağını düşünüyorum.

Her yıl geleneksel olarak ilçeler dahil Kocaeli genelinde kente bayramlaşmaları yapılıyor.

Elbette bu alışkanlık güzel bir alışkanlık çünkü her görüşten insan her yaştan insan geliyor ve birbirini hiç tanımasa da bayramlaşma imkânı buluyor.

 

Yukarıda da söylediğim gibi her şeye siyaset karıştırdığımız gibi artık bayramlaşmalara da siyaseti alet eder olduk.

Kent bayramlaşması dışındaki bayramlaşmalara bazı siyasi parti temsilcilerinin katılmadığını gözlemledim. Bu da çokta doğru bir davranış değil.

Bana göre bu müstesna günler millet olmanın bilinci ile bizleri birbirimize daha da yaklaştırmalı.

İşte acısıyla tatlısıyla bir bayramı daha bitirdik.

 

Şimdi ise yeniden sizlere merhaba diyoruz.

Ama bizler içinde önemli bir zaman dilimi başlıyor.

Önümüzdeki hafta pazartesinden itibaren yeni yayın dönemine gireceğiz. Ve sizlere daha iyi bir gazete sunmak için gayret göstereceğiz.

Aslında bizler içinde bu bayram tatili iyi geldi. Zorlu maratona başlamadan önce sporcuların dediği gibi; güç depoladık.

 

Şimdi ise bizler yoğun tempoda çalışıp sizlere her gün daha güzel ve daha dolu bir gazete sunacağız.  İşte bunun içinde çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.

 

Elbette sizlerin de haber ihbar hattına vereceğiniz bilgilerle,  bize destek olacağınıza sonuna kadar inanıyorum. Çünkü bu gazete sizlerin sesi kulağı olmak için yola çıktı.  Bu güne kadar da bunu başardı.  Bundan sonrada bu yolda ilerleyecek.

 

Bu iş için gece gündüz demeden gayret sarf ediyoruz. Yine etmeye de devam edeceğiz.  Yaklaşık üç yıldır yayım hayatımızda doğru bildiğimizden şaşmadık bundan sonrada şaşmayacak, yaş tahtaya basmayacağız.

 

Yanlışa yanlış, doğruya da doğru demekten hiç vazgeçmeyeceğiz.

Araştırmadan, soruşturmadan bugüne kadar haber yapmadık.

Birileri bugüne kadar başarımızı kıskanıp çelme takmaya çalıştı. Biliyoruz ki bundan sonrada yine aynı oyunlar devam edecek. Ama bunlara kulak asmadan biz her zaman işimizi yapacağız.

Biz hep rızkını veren yüce Mevla’ya güvendik.

Bu yolun ne kadar dikenli olduğunu bilerek başladık bu işe…

Bugünde tek gücümüz; dürüstçe yalan dolan olmadan yaptığımız haberler ve sizlere verdiğimiz güven. İyi ekip, güçlü kadro, hoşgörü ve tabi ki sizlerden aldığımız teşekkür.

 

Biz kimseyi arkamıza almadık, kimsenin de sağına soluna girmedik.  Birilerine yama olmaya çalışmadık. Kimsenin kalemi olmadık, kalemimizi vermedik.

Ama işimiz gereği iyi diyaloglar kurduk. Menfaate dayalı olmadan dostluklar edindik.

Çünkü bizlerin savunduğu bir durum var. O da sağduyulu bir toplum olmaktı. Eğer böyle bir toplum varsa bizde o toplum içinde kendimizi sorumlu bildik ve sağduyulu bir yol haritasıyla hep önümüze baktık. Bu sağduyuyu kendimize görev bildik.

Hatta bu sağduyumuz herkese örnek olduk.

Bunu ileride çok daha iyi anlayacaksınız.

Saygılarımla.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem