23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başkan Doğan bu işi öğrendi

Hayrullah Demiray

26 Temmuz 2013 tarihli yazısı

Kentimizde seçim yaklaşıyor ve aday adayları belirlenmeye başladı ve bayram sonrası siyaset biraz daha hızlanacak.

 

Şu ana iktidar partisi başvuruları almaya başlamadı. Bu nedenle sadece CHP’de başvurular sürüyor.

İşte bu durumda Kocaeli’deki Belediye Başkanlıklarının hepsi önemli ama geçtiğimiz seçimlerde, Ak Parti ile CHP arasında en çekişmeli yerlerden bir tanesi kuşkusuz İzmit Belediye Başkanlığı idi.

Oldukça hararetli geçen seçimlerin sonucunda Ak Parti’den bir dönem milletvekilliği yapan Dr. Nevzat Doğan kazanmıştı.

 

Başkan Doğan göreve başladıktan sonar belki bir kesim tarafından çok eleştirildi. Ama bunlara kulak asmadan çalışmalarını sürdürdü. Aradan 4,5 yıl geçti. Yerel seçim yaklaştı ve bana göre belki de belediye başkanları arasında en rahat olanlardan birisi de Dr. Nevzat Doğan.

 

Şimdi şöyle bir baktığımızda; nüfusu 300 bini geçmiş son yapılan değişikliklerle beraber 52 mahalle ve 52 köye ulaşmış bir İzmit var.

 

Böyle büyüyen İzmit’te CHP’nin de kalesi olarak ağırlıkta olan bir ilçede Belediye Başkanlığı yapmak oldukça emek ve öz güven gerektirir.

 

Elbette ilk başlarda bazı sıkıntılar yaşandı. Mecliste her ne kadar Ak Parti üstünlüğü olsa da muhalefette az değildi. O nedenle hizmet için bazı kararları almak ve hayata geçirmek hiçte kolay değil.

 

Bazı belediyelere baktığımızda muhalefet yok denecek kadar az. İzmit’e göre buralarda karar olmak daha kolay.

 

Bu açıdan da baktığımızda Dr. Nevzat Doğan’ın işinin oldukça zor olduğu gözüküyor. Çünkü burası kentin merkezi ve hep göz önünde…

 

Her şeye rağmen üstesinden gelen bir başkan var. Bana göre son dönem yıldızı parlayan belediye başkanlarından bir tanesi.

 

Elbette her yerde olduğu gibi İzmit’te de eksiklikler ve aksayan yerler bulunuyor. Bizler bunları görüp yeri geldiğinde eleştirilerini de yapıyoruz.

 

Lakin doğru gördüklerimizi ve bu kent için yapılanları da görmezden gelemeyiz.

İzmit Belediyesi’nin yaptıklarına bakınca kentin belli başlı atıl durumda bulunan yerleri kente kazandırması oldukça sevindirici. Örneğin Saat Kulesi’nin bulunduğu bölge…

Eskiyi hatırlarsanız oldukça atıl ve kendi haline terk edilmiş bir yerdi. Ama şimdi İzmit’in en güzel yerlerinden bir tanesi oldu.

 

İzmit’in simge yerlerinden olan Cumhuriyet Park’ı da bunlardan birisi…

Dr.Nevzat Doğan’ın yapmış olduğu projelerinin hem göz önünün de olması, hem de insanların beğenisini kazanması önemli.

 

Güzel yerlere yaptığı bu eserlerle Başkan Doğan’ın gelecekteki yerini perçinlediğini düşünüyorum.

Dr. Nevzat Doğan’ın ‘aday gösterilir miyim’ kaygısı taşımadan çalışmasına devam ettiğine inanıyorum.

Çünkü o daha belediye başkanlığı düşünmeden, parti içinden gelen istekler doğrultusunda başkanlığa aday olduğunu kendisi de dile getirmişti.

 

2014 yerel seçimlerinde partisinin görevi devam ettirmesini istediği takdirde bunu yine başarıyla yapacağını düşünüyorum.

 

Eğer gösterilmediği takdirde ise yine partisi ne görev verirse yapacağına inanıyorum. Hatta milletvekilliği ile karşılaştırdığında belediye başkanlığının hizmet için daha önemli olduğunun söyledi.

Kendisine tercih ne olursa olsun başarılar diliyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem