22 Temmuz 2018 Pazar
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hz. Muhammed (Anam babam sana feda olsun)

Adnan Gümüşer

25 Temmuz 2013 tarihli yazısı

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) her türlü sevgi saygı ve ikramı hak eder. Kutlu mücadelesiyle daveti ve davasıyla her türlü onore edici sözlere layıktır. Onu üzen beni de üzer ona yapılan saygısızlık bana yapılan saygısızlıktır. Aşağıda örneğini verdiğim dilekçe ile bu densizlere dur denmeli anlayacakları dilden hitap etmeliyiz.

 


 

 

..................... CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

MÜŞTEKİ: .............. isim ve adres yazılacak

ŞÜPHELİLER: İNTERNETTE EKŞİ SÖZLÜK olarak bilinen www.eksisozluk.com web adresinden yayın yolu ile müsnet suçu işleyen soruşturmada tespit edilecek kişiler ve sorumlu müdür.

SUÇ: Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama (TCK.216/3, 218 )

SUÇ TARİHİ: 2013 Temmuz ayı

DELİLLER: http://image.haber7.com/files/eksisozluk.jpg adresli Twitter mesajına konu link.

 

A Ç I K L A M A L A R

Şüpheliler, suç tarihinde internet medyası olarak adlandırılan www.eksisozluk.com adresinde yayımlanan yazıda, "…mekke'de doğan en büyük g.v.t.." ifadeleriyle, bütün Müslümanların peygamberi olması nedeniyle, bir dinin kutsal değeri olan Hazreti Muhammed'i (SAS) alaya alan, hakaret eden, aşağılayan, tahkir edici ifadeler kullanmıştır.

 

Şüpheliler bu eylemleri ile asla ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyecek biçimde Hz. Peygamberi alenen aşağılayıcı yayın yaparak müsnet suçu işlemişlerdir.

 

5237 sayılı TCK. 216/3, 218. Maddelerine göre Şüphelinin yazısı suç teşkil etmektedir. Kanun ‘Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi..' nin cezalandırılacağını öngörmektedir. Bu nedenle dinimin Peygamberi olan Hz. Muhammed (SAS)'e karşı suç işleyen, hakkını, hukukunu ve haddini bilmeyen bu kişi/ kişiler hakkında şikâyetçiyim. Yasal soruşturma yapılarak hakkında kamu davası açılmasını talep ederim.

 

Müşteki

Ad-Soyad imza

 


 

Bugün Türkçe olarak hem de yanı başımızda yayın yapan, çoluk çocuk demeden bir tıklama ile ulaşılabilecek, kutsallarıma ve tarihime hakaret eden aşağılık siteyle ilgili yine bana ne mi diyeceğiz.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr