23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yapılan etkinlikler amacına ulaşmıyor

Hayrullah Demiray

19 Temmuz 2013 tarihli yazısı

Elbette belediyeler sosyal etkinlikler ve aktiviteler yapmalılar, bu sadece ramazanla sınırlı olmamalı da ama etkinliklerde eksik kalan bir şey var. Ramazan ayının biz Müslümanlar için başka bir anlamı ve ruhu vardır o nedenle yapılanlarında ramazana uygun aktiviteler olması gerekir. Bazı etkinliklerde ramazan ayının ruhuna ters işler yapılığını da görmek mümkün.

 

Bu tip organizasyonlarda tecrübesi olmayan kişilerce hazırlanan etkinlikler hedefine ulaşamamakta ve milletin parasıyla yapılan işler boşa gitmektedir.

 

Elbette sosyal etkinlikler de yapılmalı ama en azından ramazanda ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar, bu sosyal etkinliklerde aşırılığa kaçılmaz ve tasarruf yoluna gidilirse kat kat arttırılabilir diye düşünüyorum. İşte ramazan ayı da böyle yaşanmalı, bir yanda insanlar iftarda orucunu açacak yemek bulamazken, gerekli gereksiz, ramazana uygun ya da aykırı bir takım etkinlikler bize fayda sağlamayacağı gibi zarar da verir.

 

Devletin parası ile yapılan yadımların da etkinliklerin de sorumlusu olan başkan ve yöneticilerin bu işin maddi ve manevi sorumluluklarını göz ardı etmemesi gerekir.

 

Nitekim her yıl bunlar tekrar ediliyor. Neyin ilgi görüp görmediği bellidir. Uzun süredir bu etkinlikleri yapan belediyelerin de bundan bir ders çıkarmış olmaları gerekir.

 

Kurulan iftar sofraları elbette herkesin buluşması açısından önemli ama benim merak ettiğim gerçek ihtiyaç sahipleri çok utangaç olurlar onlarda bu etkinlikte yer alabiliyorlar mı? Onların da bu etkinliklerde yer alabilmesi için bir çalışma yapılıyor mu? Toplumda her geçen gün kaybolan değerlerimizi tekrar kazanabilmemiz açısından oldukça önemli bir konu.

 

Bu etkinliklere katılımın az olmasının başka nedeni daha var. Artık insanların manevi hazlardan uzaklaştığı bir toplumda hiçbir şeyden tat alamaz olduk galiba sebep bu.

 

Yapılan iftarlar eğer ki zenginle fakiri aynı sofrada buluşturuyorsa sıkıntı yok ama iftar sonrası yapılan etkinliklere harcanan onca paraya yazık diyorum çünkü amacına ulaşmadığını düşünüyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem