21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kulağa küpe sözler

Hayrullah Demiray

03 Temmuz 2013 tarihli yazısı

Ak Parti, sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her an seçime hazır parti olduğunu gösteriyor. Sürekli yaptığı il ve ilçe danışmaları bunun en güzel göstergesi…

Çünkü bu toplantılar partililerin seçime daha iyi adapte olmasını sağladığı gibi onların yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmalarını da kolaylaştırıyor.

Ak Parti İl Teşkilatı toplantılarına bir yenisi daha ekledi.

Antikkapı da gerçekleşen toplantının bu hafta bir konuğu vardı. O da; Yalova Milletvekili ve Ak Parti Kocaeli Koordinatörü Temel Coşkun…

Coşkun konuşmasında Gezi Parkı eylemleriyle birlikte bir çok önemli noktaya değindi. Ama sözlerinde partililere de ince mesajlar vererek bana göre tatlı uyarıda bulundu. Mesela Kocaeli’de zayıf olduklarını “Ayaklar” ifadesiyle anlattı. Hatta partililere “rehavete kapılmayın” mesajı verdi. Yerel seçimlere sayılı aylar kala parti içi sıkıntılar yaşanabilir. Hatta yaşanacaktır. Çünkü herkesin beklentileri var.

 

Nitekim geçmiş dönemlerde bunların bir çok örneğini fazlasıyla gördük. Ak Parti de bu durum bugüne kadar pek konuşulmasa da mutlaka önümüzdeki süreçte gündeme gelecektir.

Bildiğimiz gibi 10 yıldır Ak Parti bu ülkeyi yönetiyor. Tabi ki iktidar olmasının avantajlarını özellikle yerel yöneticiler fazlasıyla görüyor. Ama iktidar olmanın dezavantajları da var. Son İstanbul’daki Taksim Gezi Park’ında yaşanan olaylar hepimizin hafızalarında.

 

Daha önce yerel seçimlerde Başbakan’ın fotoğraflarıyla seçime giren başkan adayları büyük başarılara imza atmıştı. Bu süreç bana göre kritik. Çünkü Ak Parti iç ve dış muhalefetin farkında. Bu seçimler nasıl olacak? Nasıl geçecek belli değil. Ama bana göre yine ipi göğüsleyen Başkan Recep Tayyip Erdoğan olacak. O yüzden bu seçimler hem yerel hem de genel anlamda iki kere önem taşıyor.

 

Bugün Başbakan yine eski gücünü göstermek zorunda. Yaşananlardan yıpranmadan seçime girmeli. Bugüne kadar seçime girenler hep Başbakanı arkasına almış, onun fotoğrafıyla seçimleri kazanmıştı. Hatta bazı yerlerin hiç şansı yokken bile bu güçle kazandıklarını unutmamalıdırlar.

İktidarın yerel seçimlerden yine daha da büyüyerek çıkması için teşkilatların iyi çalışması ve rehavete kapılmaması gerekir. Çünkü yerel seçimlerde gösterilen başarı Başbakan’ın hedeflerine koşmasını daha da tetikleyecektir.

Çünkü iktidarın güç kaybına tahammülü yok.

 

İşte bu noktada Coşkun’un mesajları bu yönde;

Onu iyi anlamak lazım.

Genel merkez o yüzden gönderdi…

Bazen yanlış yönlendirmeler parti içi motivasyonu olumsuz etkiliyor. O da buna “dikkat edin” diyor…

Yanlışlar anlamalar güç kaybına yol açmasın ve “ayağınızı sağlam basın” diyor…

 

Hatasız kul olmaz. Herkesin mutlak hatası vardır. Belediye başkanlarının en büyük hatası tabi bana göre; kadroları oluştururken iyi seçim yapmaları. Bu “ bizden” demek her zaman doğru olmaz. Hatta bazen doğru dediğin kişiler “koltuğunu” sallaya bilir. Bu benim görüşüm. Bunu ister kabul etsinler, ister etmesinler ama bu bir gerçek. Tecrübeler bunu gösteriyor. Yanlarına aldıkları yardımcılar, danışmanlar ya da müdürleri uzaklaştırıyor ve sonrasında yapılanlar ortada…

 

Ak Parti tarihinin en parlak dönemini yaşıyor. Bu gücü iyi değerlendirmek lazım. Toplantıda verilen mesaja kulak vermek lazım. Aksi takdirde üzülen yine kendileri olur. Bunun vebali de büyük olur. Bu demek değildir ki; Kocaeli’de bir çok belediyeyi kaybedecekler… Aksine bir çok belediyeyi alabilecek güçteler.

Bu tür makamlar geçicidir. Önemli olan bu dünyada hoş bir seda bırakmak. Çünkü her şeyin öbür tarafta hesabı vardır.

Benden söylemesi…

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem