21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bugün daha güçlüyüz

Hayrullah Demiray

29 Haziran 2013 tarihli yazısı

Elinizde okuduğunuz bu gazete; 21 Şubat 2011 tarihinde yayın hayatına başladı.

Hedefi olan ve başarıyı isteyen genç ve aktif bir ekiple bu yola çıktık. Fakat o günlerde kamuoyunda “ Bu gazete seçim gazetesi”, “Bunlar tutunamaz, hatta kapanır” gibi yorumlar yapıldı.

 

Bizler bu yorumlara gülüp, geçtik. Çünkü hedeflerimiz, ideallerimiz vardı. Sadece işimize kilitlendik.

Başiskele ilçesinden yola çıkarak kısa sürede Başiskele ile birlikte Gölcük, Kartepe ilçelerinin de nabzını tutmaya başladık. Daha sonra kabuğumuza sığmadık. İzmit merkezde şuan bulunduğumuz binamıza taşınarak, Kocaeli geneline yayıldık.

 

Bir ilçede başlayıp Kocaeli geneline yayılan gazete olarak belkide tarihe geçtik.

İl genelinde yayım hayatımıza başlamamızla birlikte gücümüzü okurlarımızdan aldık. Kendi imkânlarımız ve reklamlarla bugün toplam üç yılı geride bıraktık ve dimdik ayakta durmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

İlkemiz ve duruşumuzla Kocaeli genelinde en etkin, halkın sesi olmaya aday sağduyulu bir gazeteyiz.

Sağduyulu diyoruz çünkü gerçekten de gazetecilik mesleğini ifa edenler sağduyulu olmak durumunda. Ama maalesef bazen herkes işine geldiği gibi davrana biliyor.

Bizse tam tersine önce sağduyu diyoruz, ardından başka şeyler düşünüyoruz.

İzmit’teki yeni yerimizde yaklaşık 8 aydır faaliyetteyiz. Siz değerli okurların büyük desteği ve gücüyle her zaman “ doğrudan” yana taraf olmaya çalışıyoruz. Ekibimizle birlikte canla başla siz değerli okurlarımıza her gün ulaşmak için emek veriyoruz.

 

Elbette bu konuda birileri önümüzü kesmek isteyecektir. Ne demişler “Meyve veren ağaç taşlanır” Çünkü Kocaeli’nin yeni bir gazeteye ihtiyaç olduğunu her ortamda, ısrarla ve inatla söylüyoruz. Bu mücadeleyi emin olun kimseyi arkamıza, önümüze, yanımıza almadan yapıyoruz. Neden derseniz?

Bizim Yaka Yeni Kocaeli Gazetesi sağduyusuyla var olacak ve ilkelerinden asla ama asla taviz vermeyecek. Çünkü kuruluş amacında da niyetimiz halisti. Bugün de öyle...

 

Bizim Yaka Yeni Kocaeli Gazetesi’nin kuruluşunun benim için duygusal bir yanı da var. Bu kente yıllarca gazeteci olarak emek veren, benim de yaklaşık 20 yıl önce radyo, televizyon, reklamcılık ve gazetecilik mesleğine atılmamda pay sahibi olan merhum ağabeyim Hüseyin Demiray’dır.

Kendisini 1999 Marmara depreminde kaybettim. Ruhu şad olsun. Mekânı cennet olsun…

 

Bu gazete onun hatırasını yaşatmak için kuruldu. Bana öğrettiklerini göstermek ve gazetecilik hayatına yeni bir soluk getirmek için kuruldu. Onun tek isteği; patronu çalışanlarında oluşan bir gazetecilik anlayışıydı. Bende onun hatırasına Bizim Yaka Yeni Kocaeli Gazetesini kurarak sizlerle birlikte üç yıldır bu hedefi yürütüyoruz.

 

Çünkü gerçekten bu işin ilkelerle yapılabileceğini biliyorum. Bazen para kazanmaya bilirsiniz. Çünkü bu iş emek ister, özveri ve fedakârlık ister. Bu vesileyle elinizde bulunan bu gazete tam 3 yıl, 581 gündür sizlerle büyük bir heyecanla ulaşıyor. Bu güzel buluşma bundan sonra da tüm hızıyla ve değişimiyle devam edecek…

 

Sizin sesiniz olan Bizim Yaka Yeni Kocaeli Gazetesi’ne ulaşmak çok kolay. Bize her konuda ama her konuda gerek telefon, gerek mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yay-Sat tarafından gazete bayilerindeki gazete satışlarımız sürerken abone sistemiyle de satışlarımız devam ediyor. Yeni aboneler için de telefonlarınızı bekliyoruz…

 

Gazetecilik mesleği zor. İlkeli bir duruşunuz bile olsa bu işi layıkıyla yürütmek özveri ister. O nedenle her geçen gün daha da fazla gayret sarf etmeniz gerekiyor. Gazete bir ekip işidir. Kurulduğu günden bugüne bizimle birlikte emek verip çalışan herkese teşekkür ederim. Bugün bizlerle birlikte bu yolculuğa katılan, bize inanan ve haber merkezi müdürlüğünü yükünü de önümüzdeki süreçte omuzlarına alacak olan değerli arkadaşım Murat Ulaşan’a da hoş geldin demek istiyorum.

Ayrıca bugün İzmit’in kurtuluş günü olması münasebetiyle hem böyle özel günde gazetenin herkese ulaşması bakımından bu günlük otuz bin adet gazeteyi basıp Kocaeli halkına ulaştırmaya çalışacağız. Bu anlamda reklamlarıyla bizleri destekleyen bütün firmalarımıza sonsuz teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem