21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yapılanları iyi hesap etmek gerekir

Hayrullah Demiray

28 Haziran 2013 tarihli yazısı

Gezi parkı olaylarıyla ilgili elbette birçok şey yazılıp çizildi. Bizde bu noktada zaman zaman bir takım düşüncelerimizi paylaştık.  Olaylara tarafsız ve objektif bakılmadığı görmekteyiz. Her ne olursa olsun biz bu konuda objektif bir gözle bakmaya devam edeceğiz.

 

Zira bu ülkenin her ferdi mutlak suretle bizler için önem arz etmektedir.

Aslında görülmesi gereken bir şey daha var.

Kimilerinin görmek istemediği bir şey…

Siyasiler her zaman olduğu gibi belli zamanlarda kol kola…

Tabi bu durumdan faydalanıp,  halkın iyi niyetinden kendilerine fayda sağlıyorlar.

 

Bu olayda da; yine her zaman olduğu gibi halkın duyarlılığını, birlikte yaşama isteğini provoke ettiklerini ve bu olayı da kullandıklarını düşünüyorum.

Çünkü herkes bu olayı kendi tarafına çekme gayretinde olmamalıydı.

 

Sandıkta deviremedikleri hükümeti, işte bu şekilde devirme gayretine giren siyasiler, yerelde yaptıkları yanlışlıkların görünmemesi için bunu bir fırsat olarak görmeye başladı. Yani, Başbakanı kötüleyip aslında O’nun arkasına saklandılar.

 

Benim her zaman savunduğum bir şey var yazan ve çizen insanlar ideolojilerini kendileri yaşamalılar. Bir militan ya da bir siyasi partinin temsilcisi gibi davranamazlar. Bu sebeple her daim halkın içinde, halkla beraber halkın yaşadıklarını ve olanı biteni doğru bir şekilde yansıtmaları gerekmektedir.

 

Nitekim bu olaylarda da bunu fazlasıyla gördük ve yaşadık. Umarım bunlardan birileri ders alır. Bu olaylarda da görüldü ki ülkemiz üzerinde emelleri olan insanlar bizleri, bizlerin halkını ve siyasilerini kullanarak yapmak istediklerini rahatlıkla yapa biliyorlarmış.

 

Yaşananları, ‘Her şer de bir hayır vardır’ diye adlandırıyorum.

Neden derseniz; bizler neyin hayır neyin şer olduğunu bazen bilemeyebiliriz. Onun için bizler her şeyi hayra yormaya gayret ediyoruz.

Birileri gibi bir lokomotif görünce hemen onun arkasına vagon olmuyoruz.

 

 

Zira bizim görevimiz halkı aydınlatmaksa bunu yaparken biraz elimizi vicdanımıza koymalıyız. Aynı zamanda bu yapılan eylemlerin de zararının hepimize olduğunu unutmamak gerekir. Bireysel olarak verilen zararlarında milli servet olduğunu unutmamak ve kamu malına verilen zararlarında bizlerin cebinden çıktığını unutmamak gerekir.

 

 

Şimdi kentimizdeki zarar verilen yerlerin başında İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan’ın özenerek yaptırdığı yerin daha açılışı yapılmadan kırılıp dökülmeye başlayan ve yıllardır İzmit’in simgesi haline gelen Cumhuriyet Parkı’dır.

 

Belki ilk başlarda iyi niyetle toplanma yeri olan ama sonrasında kırılıp dökülen bir yer olan Cumhuriyet Parkı ile ilgili Nevzat Doğan geçen günlerde katıldığı bir toplantıda dava açacağını söylemiş.

Bence doğru ve yerinde bir karar olur.

 

En nihayetinde verilen zarar halkın ortak malına verildi.

Halkın makamında oturan bir başkanın, yapmak istediği bu konu takdir edilecek bir tutum.

 

Çünkü oralar halkın vergileriyle ödedikleri paralarla yapılmış ve yine birkaç kendini bilmezin değil herkesin ortak malıdır.

 

Bu ve benzeri olayları iyi düşünmek ve ona göre karar vermek gerekir zira bu olayın siyasi değil sosyal yönünün hiç hesap edilmediğini düşünüyorum. Elbette bu olaylarda kötü niyetli olan insanların da cezalandırılması gerekmektedir.

 

Bu konuda bizlerinde üzerine düşen görev olayları doğru bir şekilde halka aktarmaktır.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem