20 Ağustos 2019 Salı
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Halil İbrahim Keleş'e bu davranış yakışmadı

Hayrullah Demiray

23 Haziran 2013 tarihli yazısı

Ticaret Odası'nda yapılan seçim gerçekten de Kocaeli'de ses getirdi. Bu gayet normal çünkü bu güne kadar Ticaret Odası'nı birileri çiftlik gibi görmüş ve orayı öyle yönetmişlerdi. Orayı yönetmeye ticaret erbapları ve oda üyeleri talip olunca bundan bazıları rahatsızlık duymaya başladı ve kurumun başına Murat Özdağ'ın gelmesi de bunun bir sonucudur.

 

Murat Özdağ ve ekibi seçimlere gerçekten çok iyi çalıştılar. Bu ekip yapılmayan bir şeyi yaptı ve Ticaret Odası üyelerine birer birer ulaştı, herkesle görüşülmeye fikirleri alınmaya çalışıldı. İşte sonuçta ortada ve seçimi kazandılar. Ardından bir anda oyunlar oynanmaya başladı. Meclis başkanı seçiminde bunun örneğini gördük. Bu durumu en çok yadırgayanlardan biri de ben oldum. Daha ilk günlerden itibaren Murat Özdağ'ın yanında olan Okan Oktay'ın seçimden sonra farklı bir tavır alması bana göre çok ters bir hareketti. Sonuçta o makam çalışma makamıdır. Orası artık oda üyelerinin hizmetkârı olmalı hükümdarı değil.

 

Önceki gün devir teslim töreninde yaşananları Sayın H. İbrahim Keleş’e yakıştıramadım çünkü baştan beri agresif bir tavır sergilediği için oda seçimlerinde de istenilen başarıyı gösteremedi. O'na yakışan en güzel şekilde devir teslim törenini yapıp oradan ayrılmasıydı ama o hareketi yapıp salonu terk etmesi o makamdan ayrılan birisine yakışmadı. Yeni göreve gelen arkadaşlar ismini daha büyük harflerle bile yazdırabilirlerdi ama bildiğim kadarıyla Murat Özdağ'ın da ismine yazılı koltuk ya da sandalye yoktu. Umarım bundan sonraki süreçte bu tür şeyler sergilenmez ve Ticaret Odası bundan sonra asıl işlevine geri döner.

 

Yeni yönetime tekrar başarılar dilerim...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem