18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gezi Parkı olaylarının ilginç gerçekleri

Hayrullah Demiray

22 Haziran 2013 tarihli yazısı

Gezi parkı olayları aslında bir gerçeği daha ortaya çıkardı. Herkesin gerçek yüzünü görmüş olduk. İçinde kin besleyen ve nefret duyguları barındıran kişiler bu olaylarla birlikte tüm zehrini akıtmak için bir fırsat yakalamış oldu. Sadece zehrini akıtanların mı suçu var? Asla bu olaylarda Ak Parti'li yöneticilerin ve Ak Parti'li Belediye Başkanlarının da suçu var. Başbakanın arkasına saklanarak dik durmayı beceremeyen kişileri içlerinde besledikleri için suçlular.

 

Seçim zamanlarında ve sonrasında Başbakanın karizması birilerinin seçilmesine yetiyor lakin seçildikten sonra olay değişiyor kendilerine ve partilerine her gün alenen hakaret eden bazı kişi ve kuruluşları beslemeye başlıyorlar. Bazı kurumlarda o kişilerin iş birliği yaptığı köstebekler de var. Birkaçı tahmin bile ediliyordur.

 

Bunların isimleri bende saklı kalsın ama günü geldiğinde bu konuda elbette açıklama yapacağız. Belki hatalarını anlarda vazgeçerler diye bekliyorum.

 

Sosyal medyayı ve internette haber sitelerini gerçekten takip edenler bu konuda bir beyin jimnastiği yapıp, yazılan, çizilenleri şöyle bir tahlil etsinler bakalım ne demek istediğimi anlayacaklardır.

 

Kocaeli'de Ak Parti güçlü diyoruz ya evet halkın desteği ve Başbakanın gücü elbette var ama Belediye Başkanlarının gücü ve kudreti bazen bir yazıyla sönüyorsa ya da yazılara karşı dik duruş sergileyemiyorlarsa bu da onların acizliğini gösterir.

 

Her fırsatta kendilerinin solcu olduğunu söyleyen hatta yeri geldiğinde bir militan edasıyla davranan kişilerin yanında, kapısında, kuyruk oluşturanlara sormak gerekmez mi korkunuz ne diye. Madem gücünüzü halktan alıyorsunuz peki bu gücünüzü size kimler kaybettiriyor ve size her gün alenen küfreden, değerlerinize hakaret edenlerle sizi kimler kol kola girdiriyor?

 

Ben o köstebekleri de, iyi şeylerin olmasını engelleyenleri de, her şeyi kendi menfaatleri doğrultusunda dizayn etmeye çalışanları da, bulundukları kurumun başındaki insanları yanlış yönlendirenleri de çok iyi biliyorum. Gün gelir her şey açıklığa kavuşur nasıl olsa...

 

Bu günlerde eylemleri desteklemek moda oldu. Desteklemek ve reytinginizi arttırmak adına ne yaparsanız yapın nasıl olsa insanlar doğruluğunu araştırıyor. 300 kişilik grup toplandıysa bunu üç bin kişi olarak lanse edebiliyorlar. Plastik mermi yediklerini söyleyen bir zihniyet türedi ve iyide prim yapıyorlar bunlar Ak Parti'lilerin ta kendileridir bunlar sakın unutmasınlar.

 

Ağalar beyler doğruların yazılmasının sizleri rahatsız ettiğini biliyorum. Bazı kişilerin de bu konuları vatandaşa yanlış aksettirildiğini de biliyorum. Onun için ben çiğ yemedim ki karnım ağrısın, çiğ yiyenler düşünsün.

 

Benim tek bir hedefim var; bu kentte sağ sol ayrımı yapmadan herkesin okuyabileceği doğruların halkla paylaşıldığı bir gazete çıkarmak ama sırf iş olsun, gazete ve internet tirajı artsın diye yalan yanlış da olsa okunsun gibi bir derdimiz yok.

 

Zaman zaman www.bizimyaka.com adresini ziyaret ederek haberleri karşılaştırırsanız o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Önümüzdeki günlerde de o köstebeklerle ilgili yazılarımı bekleyin...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem