23 Temmuz 2018 Pazartesi
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gezi Parkı sonuçları

Adnan Gümüşer

22 Haziran 2013 tarihli yazısı

3 haftayı bulan gezi parkı eylemleri nihayet son buldu. Nümayişler de artık bitmeli. Gereken mesaj verildi. Böyle günler aslında dost düşman herkesi ortaya seriyor.

 

Gezi Parkı'nın söylenenler ve gerçekler ışığında ciddi sonuçları oldu. Şöyleki;

  • Ankara'dan 700 otobüs ile CHP eyleme lojistik destek verdi.
  • 4 Ak Parti milletvekilinin yakınları orda eyleme destek verdi.
  • Protestoya katılanlardan bazılarının çifte vatandaş olduğu, Yeşiller'in Eş Başkanı Claudia Roth’un Türkiye’deki eylemlere destek vermek için İstanbul’a geldiği görülmüştür.
  • İsrail’in Türkiye dostu olmadığı, Cumhurbaşkanları ve Başbakanları gezi parkındaki olaylara sevindiklerini aleni olarak ifade etti.
  • CNN Türk'ün Türkiye’yi ABD ve batı basınında kötü tanıtması ve canlı yayını Gezi Parkı'ndan hem de gaz maskesi ile yapması neticesinde Türkiye’de savaş var izlenimini verildi.
  • Hükümetin İstanbul’daki Kazlı Çeşme Parkı'nda bir milyondan fazla kişinin katıldığı Ak Parti mitingini, hükümete karşı yapılmış miting gibi Avrupa’ya sundu.
  • Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden eylemcilere para verdiği basına yansıdı. İzmir’in Alsancak semti 1. Kordon ve Gündoğdu Meydanı’nda kalan gezi parkı eylemcilerini ziyaret ederek sohbet etti. Koçun divan otelinde eylemcileri konuk ettiğini, birtakım basının aslında hükümeti devirmek ve yere batırıp alaşağı etmek için fırsat kolladığı ortaya çıktı.

 

Olaylar hükümetin aslında kiminle dost olacağını ve kiminle beraber çalışacağını ortaya koydu.

AB görüşmeleri sırasında İrlandalı Milletvekili Paul Murphy'nin tutumu ise dikkat çekiciydi. İrlandalı Senatör, konuşmasını 'Tayyip İstifa' diyerek tamamladı. Bende bu köşeden; İrlanda Başbakanı Enda Kenny'yi istifaya çağırıyorum. Hafta sonu değil hemen şimdi. Derhal istifa etsin.

 

Türk-İrlanda dostluk grubu 2011 yılında kuruldu. Kurucular Kurulu Başkanı, Ak Parti milletvekili Ruhi Açıkgöz ve diğer milletvekilleri var. Özellikle bunların haklı tepkilerini bekliyoruz. Avrupa Birliği de bir alem. Türkiye şuan itibariyle Avrupa Birliği üyesi değil ki onu kınayacak karar alınır. Anlamak zor. O da ayrı bir gaf.

 

1 Haziran 2013'te Kabataş İskelesi'nde, yerlerde süründürülen, örtüsü yüzünden ızdırap çektirilen ve sıkıntı yaşatılan bayan ve 6 aylık sabisinin de aynı işkence ve eziyete maruz kaldığı ve bunların nezdinde İslam’dan ve İslami değerlerden nefret edildiği ilan edildi adeta.

 

Sanal medyanın kontrol altına alınması, yalan yanlış haberlerin verilmemesi gerektiği, başka ülkelerde olan olayların Türkiye’de olmuş gibi gösterilmesi kabul edilecek bir durum değildir.

Türkiye’yi sevenlerden misiniz? Yoksa aslında hükümeti bahane edip Türkiye’nin geleceğinin karartılması ve sekteye uğramasını isteyenlerden misiniz?

Kalın sağlıcakla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr