20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ticaret Odası'ndaki olayın perde arkası

Hayrullah Demiray

21 Haziran 2013 tarihli yazısı

Son günlerde ülkemizi meşgul eden gezi olayları gündemimizden düşmezken ilimizde önemli bir seçim yapıldı. Kocaeli Ticaret odasında birçok kişinin farklı beklentilerinin olduğu seçimlerde son yılların en katılımlı oylaması gerçekleşti. Her zaman olduğu gibi bu seçimde de farklı entrikalar dönmeye başlandı. Daha ilk günlerden itibaren birlikte hareket eden bir isimden bu tip girişimler gelmesi doğrusu beni oldukça şaşırttı. Okan Oktay'ı gazeteye ziyarete geldiğinde ve başka bir ortamda yenilikçiler gurubuyla beraber oturduğumuzda ettiğimiz sohbetlerden az da olsa tanıma imkânı buldum. Fakat bu olayda Meclis başkanlığına aday olmasını, grup haricinde hareket etmesini doğrusu yadırgadım.

 

Bu tür organizasyonlarda herkes bir makama gelecek diye bir şey yok. Çünkü eğer söylenildiği gibi amaç insanlara hizmet etmekse fevkalade bir yapı oluşmuş ve bu yapının içerisinde bulunup Ticaret Odası'nın üyelerine hizmet edilebilir.

 

Bizler de seçimler öncesi çalışmalara bakıp yenilikçi gruba gereken desteği verdik ama bizim gibi birçok arkadaşımız dostumuz da bu işte kazananların Ticaret Odası üyeleri olacağını düşünerek destek verdiler. Herkesin çok farklı beklentileri olabilir ama ilk andan itibaren yenilikçi grupta yer alan bir kişinin bunu yapmasına bir anlam veremedim doğrusu.

 

Benim yadırgadığın tek hareket tarzı budur. Bu saatten sonra şunu da söylemek gerekir bu konuda en yakın takipçileri bizler olacağız hem projeler bazında hem de üyeleri ilgilendiren çalışmalarla ilgili nelerin uygulanıp uygulanmadığını takip etmek de bizlerin görevidir.

 

Elbette Ticaret Odası'nda neler olacak bundan sonra yaşayıp göreceğiz. Mutlak suretle hazırlanan ve vaat edilen projelerle ilgili çalışmalar yapılacak ve bu çalışmalarda aksaklık eksiklik ya da rafa kaldırılan işler gördüğümüzde de en büyük eleştiriyi bizler yapacağız.

 

Bir düşünelim; Ticaret Odası'nda neler oldu ve neler yaşandı. Yıllardır Ticaret Odası adeta şehzade değişikliği gibi başkan değiştirip genel sekreteri bile yıllarca aynı kalan bir kurumdu. Aidatları toplar ve başka hiç bir şey yapmaz durumdaydı. Lüks bir bina ve lüks bir oda işte hepsi bu kadar daha ne bekliyordunuz? Birileri çıktı ve bunun değişmesi gerektiğini söyledi ve canla başla çalıştı. Bileğinin hakkıyla bu seçimi kazandı. Açıkça görülüyor ki birileri ayak oyunlarıyla bu işi engellemek istiyor.

 

Dün yapılan Meclis Başkanlığı seçiminde Okan Oktay kaybetti. Kazanan Murat Özdağ'ın adayı Bülent Karagöz oldu. Doğru olanda buydu çünkü odanın aktif çalışabilmesi için bence bu gerekliydi. Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum her zaman KOTO'nun takipçisi olacağız...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi