22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti mitingi görülmeye değerdi

Hayrullah Demiray

19 Haziran 2013 tarihli yazısı

Son günlerde yaşanan olaylar ülkeyi oldukça gerdi. Pazar günü Ak Parti'nin İstanbul'da yapacağı miting gerçekten de çok önemliydi o nedenle ben de olayları yerinde gözlemlemek için Pazar günü gezmek yerine orada gitmeyi tercih ettim. Kocaeli'den İstanbul'a ada vapuruyla seyahat etme imkânımız oldu. Seyahat esnasında Mahmut Civelek, İbrahim Karaosmanoğlu ve Nevzat Doğan'ın keyiflerine diyecek yoktu. Orada bulunan herkesin keyfi yerindeydi tabi. Manzara İstanbul'a inince daha da farklı oldu ve keyifler bir kat daha arttı.

 

Türkiye'de bazı kesimlerin demokrasiden dem vurup sadece kendi açılarından demokrasi anlayışları olmadığını gördük çünkü insanlar artık eskisi gibi söylenen her şeye inanmıyorlar. Bunun cevabı miting günü Kazlıçeşme'deydi. Orada her kesimden insan vardı; açığı, kapalısı, çarşaflısı, sakallısı, çoluk çocuğu, yaşlısı, genci, kadını, erkeği... Yani bu milletin ta kendisi vardı. Fakat birileri bu demokrasi anlayışını hazmedemiyorlar maalesef. Kendileri miting yapınca, gösteri yapınca oluyor da acaba neden başkalarının yapmasına karşı çıkıyorlar.

 

Başbakanın yaptığı konuşmanın satır aralarına dikkat edecek olursak; eskiden konuşmasına başlarken Türkiye’den illerle başlardı şimdi ise ülke sınırlarının dışından Miammar'dan, Bosna'dan, Filistin'den Tunus’tan ve diğer İslam ve Türk dünyasından bahsederek başlıyor. Başbakan konuşmasında bu olayların çıkış sebebini de ortaya koyuyordu. Yapılan mitingde yediden yetmişe herkes oradaydı. Tahmini veriler bir milyon kişinin orada olduğu ve Başbakana destek verdiğini belirtiliyor. Orada olanlar sadece Ak Partililer değildi bu ülkenin bağımsızlığını ve kendi ayakları üzerine durmasını isteyen kişilerde oradaydı. Bu ülkenin gerçek evlatları ve gerçek sahipleri bu ülkeye her zamankinden daha fazla sahip çıktılar.

 

Bu ülke ne acılar yaşadı ama hala birileri bundan ders almamış. Gencecik çocukları sokaklara süren ve onları polisle çatıştırıp sonrada bu olaylarda polisi suçlayanların kendileri suçlu değiller mi?

 

Ak Parti mitinginde her hangi bir partinin Genel Başkanına küfür edildiğini duymadım ama bir başka eylemde bu ülkenin başbakanına küfürler havada uçuşuyordu. Birileri de buna alkış tutuyordu. İşte bunun neresi demokrasi neresi adalet.

 

Eğer bu ülkede demokratik adımları atan bu hükümet olmasaydı o kişiler bunu yapabilecekler miydi? Elbette zaman zaman yapılan bazı eylemlerde polisin de suçlu olduğu konular mutlaka vardır ama neticede Pazar akşamı Derince Çınarlı Mahallesi'nde yaşanan olaylar da bize gösterdi ki birileri bu ülke üzerinde oyun oynayıp bazı olayları provoke etmek için ellerinden geleni yaparken bu durumda bu devletin yanında olmamız gerekir.

 

Devlet ve hükümet yetkilileri de elbette yanlış yaptığında eleştireceğiz ama bunun bir üslubu var bunu da unutmamak gerekir.

 

Ortalığı yakıp yıkmak birilerinin özgürlüğünü kısıtlamak hak değildir. Birileri memleketin gerilmesinden medet umarak yalan yanlış haberlere imza atarken bizler asla bunu yapmayacağız. Haksıza haksız, haklıya haklı... Pazar akşamı o manzarayı görünce mitinge hem haber yapmak hem de destek olmak amacıyla gittim iyi ki de gitmişim dedim çünkü yapılan bu haksızlıkların artık son bulması gerekir.

 

İnsanlara zulüm edenler, esnafın camını çerçevesini indirenlere karşı dik durmanın bir gereğidir bu. Ülkemizin artık geri dönmeye tahammülü yok bu olaylarda da görüldüğü üzere eylemcilerin gayesi ağaç falan değil ülkeyi geri götürmek ve germek.

 

İstanbul mitingiyle Ak Parti bir kez daha bu oyunlara müsaade etmeyeceğini gösterdi.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi