23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Son olaylar CHP'ye oy kaybettirecek

Hayrullah Demiray

18 Haziran 2013 tarihli yazısı

Siyaset gün geçtikçe ısınıyor hem ülke siyaseti hem de yerel siyaset... Bu olan bitenler bazı kişilerde şöyle bir kanı oluşmuş olabilir Ak Parti buradan zayıflayarak çıkar, CHP'de burada oyunu yükseltir.

 

Doğru bir tespit bile değil. Herkes bireysel ya da il, ilçe teşkilatı olarak çalışmanın yeterli olmayacağını biliyor. Yani ne olması gerekir tabi ki il ve ilçe teşkilatları gençlik ve kadın kollarının çalışması gerekir lakin birde partilerde genel merkez rüzgârı diye bir şey var oda şuan Ak Parti'de mevcut. Bunun dışında genel merkezinde her şeye rağmen azda olsa bir hareketlilik MHP'de var.

 

CHP'de bu durum yok. Bunu ben değil CHP'nin kendi içerisinden insanlar söylüyor. Geçtiğimiz günlerde sohbet ettiğim bir CHP'li siyasetçinin aynen söyledikleri bunlar; "Bizler ne kadar çalışırsak çalışalım bu işlerin en üst kademesinde genel merkezden bir rüzgar esmesi gerekir, bu da bizde yok" Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu dinlediğim zaman şöyle bir muhasebe yapıyorum; her fırsatta her mitinge eyleme katılmaya özen gösteren CHP lideri, Ak Parti'nin miting yapmaması gerektiğini söylüyor ve birde yanlış duymadıysam bu olup bitenleri demokrasinin bir gereği olarak görüyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti'nin yapacağı mitinglere sıra gelince demokrasi aklının ucuna bile gelmiyor.

 

Şöyle bir geçmişe bakarsak daha önce CHP'nin başında olan Deniz Baykal bile bu tür işlerde daha dikkatli davranırdı ama partiye kattığı bir heyecan ve iktidar olma çabası yoktu. Hemen ardından gelen Kemal Kılıçdaroğlu'ndan beklenen rüzgâr da gelmemişti ve beklentiler gün geçtikçe boşa çıkıyor...

 

Yaklaşan ve bir yıldan az süre kalan yerel seçimlerdeki sonuçlardan sonra bu yazdıklarımız daha da değerli olacaktır. Sonuçlar ortaya çıktığında o zaman bugünkü yapılanların ne kadar doğru, ne kadar yanlış olduğu anlaşılacaktır.

 

Çünkü her fırsatta demokrasiden dem vuracaksınız, sizin yaptığınız her şey doğru olacak ama başkaları demokratik haklarını arayacağı zaman, miting bile yapmasına tahammül edemeyeceksin. Bu nasıl bir anlayıştır anlamak mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde eylemler başladığında benzer hatayı CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yapmıştı: Ak Parti'nin binasının üzerindeki tabelanın ışığının eylemciler istediği için söndürülmesini talep etmek, genel başkanlarının gösterdiği tavra benzer nitelikteydi.

 

İşte bütün bu olanları düşünen seçmen karar verirken ona göre verecektir.

Şu unutulmamalıdır; bu son olan olaylardan Ak Parti kazançlı çıkacaktır. Bir de bu olaylarda genel merkezinin ve genel başkanının gösterdiği tavırdan dolayı MHP'de bu durumdan karlı ve oyunu arttırmış olarak çıkacaktır. Bazı kararsız seçmenlerin MHP'ye yöneldiğini seçim günü geldiğinde hep beraber göreceğiz.

 

Türkiye'de demokrasi olacaksa herkesin birbirine tahammül etmesi gerekir. Bunu başarabilirsek çok daha huzurlu ve gelişmesini devam ettirebilen bir ülke olacağız. Yok, böyle devam edersek o zaman bekleyen leş kargalarına yem olacağız.

Kalın sağlıcakla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem