17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu olaylarda en büyük suç medya maymunlarının

Hayrullah Demiray

16 Haziran 2013 tarihli yazısı

Bu son olaylardan sonra medya maymunları da oluştu. Bazı insanların mideleri gurulduyor nedendir bilinmez ama bu medya maymunları ortamın gerilmesinden beslenen medet uman cinsler. Televizyon televizyon gezip bu ülkenin gerilmesinden medet umar hale gelmişler.

 

Onlarla aynı meslek içerisinde yer almaktan utanıyorum. Bu güne kadar boş yaşadıklarını düşünüyorum, ekranlarda oradan oraya dolaşıp anlattıklarıyla hiç kimseye fayda sağlamayan bu medya maymunları her zaman olmuştur, bugün de, yarında olacaktır ama bugünkülerin midesi çok fazla gurulduyor.

 

Geçmiş dönemler de yaşananlara sesini çıkarmayanların bugün olanlara fazlasıyla tepki göstermesinin, ortamın daha da gerilmesinin bence bir sebebi daha var. İşi gücü gazetecilikten ziyade medya maymunluğu olan kişilerin ekranlarda söyledikleri ve yaptıklarının etkisi ülkeyi yoktan yere kaosa sürükleme çabasından başka bir şey değil.

 

Hemen her akşam haberleri, tartışmaları ekranlardan takip etmeye çalışıyorum. İşimizin gereği bunu yapmak durumundayız. Memlekette neler olup bitiyor öğrenmek ve kim ne diyor nasıl olaylarla karşı karşıya kalacağız takip ederek olup bitenlere farklı ve tarafsız bir bakışla bakmaya çalışıyoruz.

Ama bunu yaparken de birileri gibi medya maymunluğu yapmamaya özen gösteriyoruz. Son günlerde yaşananlardan sonra birileri hala bazı şeyleri anlamakta neden zorluk çekiyor.

 

Bu eylemlerin altında başka işler döndüğünü daha sonra birileri mutlaka anlayacaktır ama belki de geç olacaktır. Bu olaylardan hem iktidar hem de muhalefet kendisine ders çıkarmalı. Yıllardır girmek için mücadele ettiğimiz ama her şeye rağmen bizleri kabul etmeyen Avrupa Birliği'nden gelen darbeden sonra artık bu hükümet Avrupa Birliği üyeliğini bir kez daha gözden geçirmeli diye düşünüyorum.

 

Muhalefetin hükümeti sandıkta deviremeyeceğini anlayarak sarıldığı ve desteklediği eylemler acaba bir sosyal yani sivil darbe girişimi olabilir mi? Sokaktan medet umar hale gelmeleri de düşündürücüdür. Bunları yaparken de mutlak suretle medya maymunları olarak tabir ettiğimiz kişileri kullandıklarının farkına varmalıyız.

 

Dış basının ilgisinin bu kadar fazla olması, verdikleri haberlerin birçoğunun da yanıltıcı ve yönlendirici olması turist ve yatırımcıları Türkiye'den uzak tutma girişimleridir.

 

Bu işin arkasında bir gerçek daha var; Amerika ve Dünyadaki Yahudi Lobilerinin Başbakanın göstermiş olduğu tavırdan rahatsız oluşları. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye dışında Arap ülkelerinde çok fazla sevilmesi ve benimsenmesi de birilerini oldukça rahatsız etmiş olacak ki ülkeye hem içeriden hem de dışarıdan medya maymunları aracılığıyla oluşturdukları tavır ve davranışlar olayın esas ana fikrinin ortaya çıkma sebebini ortaya koyuyor.

 

Artık bu olaylar Gezi Parkı eylemi olmaktan çıkmış ve ülkede bir iç karışıklık çıkmasını isteyenlerin, Türkiye’nin içte ve dışta küçük düşmesini isteyenlerin yaptığı bir eylem haline gelmiştir.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem