21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ahmet Süreyya Başal Bey'e teşekkürler

Hayrullah Demiray

15 Haziran 2013 tarihli yazısı

Bugün siyasetten, ülke gündeminden uzak bir yazı yazmak istedim. Bazı makamlar insanların başını döndürür ama bazı kişiler de vardır makamları ne olursa olsun asla hiçbir zaman değişmezler. Hatta o makamlar onların daha da mütevazı olmalarını sağlar. İşte böyle bir kişiyle tanıştım.

 

Bu kişi Hayat Kimya'nın Fabrikalar ve İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Süreyya Başal. Daha önceleri kendisi ile birkaç kez görüşme fırsatımız olmuştu ama bugüne kadar telefon haricinde tanışmak nasip olmamıştı. Bu konuya vesile olan Hüseyin Uzunkaya’ ya da teşekkürlerimi iletiyorum. Hayat Kimya gibi bir fabrikanın o makamında olan birisinin odasından tutun da konuşmasına kadar çok farklı birisini bekliyordum ama gerçekten de beklediğimin çok daha üstünde mütevazı bir insanla karşılaştım. Bunu iş olsun diye söylemiyorum gerçekten de en ufak bir işletmenin ya da siyasetin içerisinde bir yeri olanların bile yürüyüşü, konuşması, makam odası o kadar farklı ki karşımızdaki insanın bu kadar mütevazı olabileceğini tahmin bile etmiyorduk.

 

Sevgili Volkan Eralp'le beraber yaptığımız ziyaretten çok mutlu ayrıldık. Zaman ayırdıkları, o güzel sohbetten ve içten davranışlarından dolayı Sayın Ahmet Süreyya Başal'a gerçekten teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Demek ki başarı kendiliğinden olmuyor, çalışmayla oluyor. Yöneticilik yapmak ve otorite sahibi olabilmek için despot bir şekilde davranmaya da gerek yok. Bence yönetici olmanın en büyük özelliği de saygıdır. İnsanlara karşı gösterilen davranış biçimi de insanların size karşı olan sevgisini ve güvenini beraberinde getiriyor.

 

Bu ve benzeri sohbetlerden tabi ki bizlerde kendi adımıza dersler çıkartıyoruz. Başarılı ve iyi bir yönetici olmak için mutlak suretle öğrendiğimiz güzel şeyleri de bundan sonra çalışma alanlarımızda uygulamamız gerektiğine inanıyoruz.

 

İnsanların her şeyi eleştirdiği ya da methiyeler dizdiği değil de her şeyin dobra dobra konuşulduğu sohbetlere ne kadar da ihtiyacımız olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

 

Kısa bir süre ziyaret etmek amacıyla gittiğimiz Sayın Başel'in yanında gerçekte de uzun denebilecek bir zaman dilimi kaldık ve kalktığımızda da bizleri kapıya kadar uğurladı, bizler de kendisine teşekkür ettik.

 

Bu mütevazı insanı yazmak ve bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem