19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Havalimanı(!) ne olacak?

Hayrullah Demiray

14 Haziran 2013 tarihli yazısı

Bu konuyu geçtiğimiz günlerde köşe yazımda kaleme almıştım ayrıca haber olarak da gazetemiz ve web sitemizde yer aldı. "Bulutların arasında süzülen bir uçağı bile yok bu kentin" diye... Maalesef öyle bu kentin dinamiklerinin artık kente gerektiği kadar önem vermediğini düşünmeye başladım. Hala neden bizim havalimanımız çalışmıyor da insanlar İstanbul'a gitmek durumunda kalıyor ya da bırakılıyor?

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim; benim derdim bu kente katkı sunmak yoksa derdimiz bağcıyı dövmek ya da yermek değil ama gördüğümüz yanlışları da paylaşmak durumundayız.

 

Yıllardır beklenen özlenen bir şeydi Kocaeli'de bir havalimanı olması, ihtiyaç da vardı. Hemen yanı başımızda bir hava alanı atıl vaziyette dururken buradan İstanbul'daki hava alanlarına otobüslerle yolcuların taşınması biraz garip değil mi? Uçuş firmaları seferlerini yolcu olmadığından veya az olduğundan dolayı iptal etti doğrusu ben buna inanmıyorum.

 

Ülkenin her tarafına yeni havalimanları yapılıp işletilirken, hükümetin sağlık, eğitim ve diğer alanlarda gösterdiği gelişmeler varken bu kentin havalimanının atıl durumda olması gerçekten de bizleri üzüyor.

Artık bu duruma Bakanımız Nihat Ergün, Kocaeli Valimiz Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve İktidar Partisinin Kocaeli Milletvekillerinin de acilen el atmasını bekliyoruz.

 

Herkes üzerine düşen görevi yapıyor denilebilir ama herkes görevini yapsa bu konu bu kadar gecikmezdi ve bugün bu kentin çalışan bir havalimanı olurdu. Konuyla ilgili çıkarı olan birileri yetkilileri yanıltıyor olabilir.

 

Yapılan çalışmaların aktarılmasında halka ulaştırılmasında nasıl aracı oluyorsak yapılmayan yâda yapılamayan ama söz verilen çalışmaları da onlarla paylaşmak bizlerin başlıca görevlerindendir.

Yaptığımız her haberin değerli olması için araştırarak yazıyoruz, kulaktan dolma bilgilerle haber yapmıyoruz. Yazdığım köşe yazılarında da bizzat olayları yakinen ve uzun bir süre izleyerek doğru bilgilerle yazmaya gayret ediyorum.

 

Havalimanı konusunda da buradan sonuç alıncaya kadar yazmaya gayret edeceğim. Konuyla ilgili Kocaeli'de ki basın yayın kuruluşları birkaç gün haber yaptı daha da kimseden ses seda çıkmıyor. Neden olduğunu da anlamış değilim bu konuda biz medya kuruluşlarının da eksikliği olduğunu unutmamak gerekir.

 

Bizlerin görevi değil, rüzgârın estiği tarafa gitmek. Doğru olanı, doğru bir biçimde halka aktarmakla görevli olduğumuzu unutmamak gerekir. Şunu da unutmamak gerekir hala yer yer devam eden gezi parkı eylemlerinin daha başladığı ilk günden itibaren bizler bu olayların saptırıldığını ve saptırılacağını söyledik ve o olaylara bakış açımızın farklı olduğunu herkes görmüştür. Zira doğruya doğru eğriye de eğridir demeyi biliyoruz.

 

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"

 

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem