18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

KOTO’da yeni başkan Özdağ

Hayrullah Demiray

13 Haziran 2013 tarihli yazısı

Ticaret odası tarihinde belki de son on yıldır ilk defa böyle bir gün yaşadı. Yıllardır ticaretin içerisinde birisi olarak söylüyorum bunu. Hele son yıllarda seçim olur biter ama ne öncesinde ne de sonrasında böyle bir yarış olurdu. Kayıtlı üyesi yaklaşık on bin civarı, oy kullanma hakkı olan üye sayısı da sekiz bin beş yüz civarı olan Kocaeli Ticaret Odasında 2750 civarı kişi oy kullanıyordu. Belki de ilk defa bu seçimde üç aday yarışıyor ve yüzde ellinin üzerinde üyenin oy kullandığını tahmin ediyorum.

 

Herkes komiteden çıkmak için mücadele ediyor ve sonrasında seçilen meclis üyeleri başkanı seçecek ve yeni bir süreç başlayacak. Şunu da unutmamak gerekir; bu seçimde kim başkan olursa olsun artık Ticaret Odasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

 

Kazanan grup mutlaka diğer gruba muhalefet edecek bunun görüntüsünü ve işaretini günler öncesinden aldık. Bu seçimde gözlemlediğim bir şey daha var o da hiç kimsenin tek başına bu ipi göğüsleyemeyeceğidir. Bu konuda şüphelerim var nitekim komite seçimlerinden sonra her an her şey olabilir.

 

Katılım oranı oldukça yüksek bir seçim oldu ve Ticaret Odası belki de son yılların en katılımlı seçimini gerçekleştirdi. Bundan sonra seçimi kazananın da kaybedenin de daha iyi çalışması gerekir.

 

Ticaret odasında bundan sonra daha hareketli bir atmosferi olacaktır. Ticaret odasıyla ilgili herkesin çok farklı projeleri ve vaatleri vardı. Özellikle Yenilikçi Grup Başkan Adayı Murat Özdağ farklı projelerle ortaya çıktı. Görünen o ki üyelerde bu konuda teveccüh gösterdi ve yenilikten yana oy kullandılar. İşte burada Murat Özdağ ve ekibine daha büyük bir sorumluluk yüklenmiş oldu çünkü yıllardır her şeyin aynı olduğu Ticaret Odası'nda bir şeylerin değişebileceğini düşünen insanların sayısı o kadar da az değilmiş.

 

Bu seçimden sonra ümit ediyorum ki Ticaret Odası daha aktif, üyelerine hizmet eden bir kurum haline gelir. Bundan ticaret erbapları karlı çıkar zira ticaret odasını saltanat yeri olarak görmemek ve oraların halkın malı olduğunun farkına varmak gerekir. Her 4 yılda bir yapılan seçimler yine nasıl olsa gelecek bizler de Ticaret Odası'ndaki seçimleri ve ondan sonraki çalışmaları da mutlak suretle takip edeceğiz.

Ben bu yazıyı kaleme aldığım sırada seçim tüm heyecanıyla devam ediyordu. Bazı şeyleri tam olarak kestiremeyebilirim ama sonuç ne olursa olsun tümüyle üyelerin faydasına olacağı inancımı bir kez daha yineliyorum.

 

Kazananı, kaybedeni önümüzdeki günlerde öğreneceğiz ama dünkü seçimler sonuçlandığında da her şey net bir şekilde ortaya çıkmış olacak.

 

Bu seçimler de herkes rengini bir şekilde ortaya koydu ama orta da renk vermeyen ve aslında seçimin kaderini belki edecek bir grup var. Bana göre seçimin kazananını, kaybedenini o grup belirlemiş olacak. Bunu da seçimler sonuçlandığı zaman daha iyi anlamış olacağız.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem