23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Havalimanımızın(!) çalışmasını birileri mi engelliyor?

Hayrullah Demiray

11 Haziran 2013 tarihli yazısı

Bu kent yılladır bir havaalanının hayalini kurdu ve sonunda da Ak Partili Bakan, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Başkanları ile Kocaeli Valisinin de girişimleri sonucu Kocaeli'nin sivil bir havaalanı oldu.

 

Açılışı yapıldı, herkes uçağa bindi, ilk uçuş Trabzon'a yapıldı, hava alanının mesafesi yetmedi denildi, son dakikada daha ufak bir uçak getirildi. Hatta polemik konusu oldu kimileri binemedi diye. Benim memleketim olduğu halde ilk uçuşta basına ayrılan koltuklarda yer alamadım. Yeter ki bu kentin bir hava alanı olsun ben gitmesem de olur dedim.

 

Daha sonra havaalanı işlemeye başladı ardından etraftaki illere de hizmet verecek şekilde büyütülmesi gerekir derken firmalar talep yok zarar ediyoruz diyerek bir bir kaçmaya başladı. Sonunda havaalanı kapatılarak kaderine terk edildi ve aylardır ses seda yok. Birileri buradan İstanbul’daki havaalanına otobüslerle yolcu taşırken Cengiz Topel Havaalanı'nın talep olmaması nedeniyle kapatılıp kaderine terk edilmesi sizce de saçma değil mi?

 

Bu işte birilerinin parmağı var. Otobüsler dolusu insanı alıp İstanbul'a yolcu taşımak ticari bir faaliyet buna diyeceğimiz bir şey yok ama bu kentin ekmeğini yerken değerlerini baltalamaya kimsenin de hakkı yok.

 

Bu konuda ne iktidardan ne de muhalefetten ses çıkmıyor. İşte asıl sorun bu. İlimizde gücü kuvveti olan iktidar sahipleri ve her fırsatta onları eleştiren muhalefet diyecek ki "biz elimizden geleni yapıyoruz" ama bugün hava limanının etrafında otlayan inekler yarın alanın içerisinde de otlamaya başlamasın.

 

O kadar yatırım yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Geceleri aydınlatılıyor, polis alanda görev yapıyor yazık günah değil mi?

 

Birileri gücünü kullanıp Sabiha Gökçen Havalimanı'na yolcu taşıyıcılığı yapacak ve para kazanacak diye Cengiz Topel Havalimanı'nın bir süre daha en azından tam anlamıyla çalışmaması gerekiyor. İşte mesele bu...

 

Bu konuda hem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu hem de Vali Sayın Ercan Topaca'nın açıklama yapması ve havalimanının işletilmesi konusunda ne aşamada olduğumuzu bilgilendirmesi bu kent insanına karşı sorumluluklarıdır.

 

Çok fazla hava yolunu kullanan birisi de değilim açıkçası bu sorunu dile getirmek istedim çünkü bu kentte yaşıyoruz ve bu kentteki insanlara karşı sorumlu davranmalıyız sadece tiraj yada acaba birileri ne der kaygısı yaşamamalıyız.

 

Kafamızda birçok soru işareti var bu konu ile ilgili. Bu konu daha önce gündeme geldi, yazıldı, çizildi ama gündem karmaşası arasında halkın yararına olabilecek birçok konu gibi bu da unutuldu.

Bizler bu yola çıkarken sorumluluk bilinciyle hareket edeceğimizi söyledik ve bugüne kadar öyle davrandığımızı her fırsatta gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.

 

Onun için sevgili okurlarımız sizlerden istirhamımız çevrenizde gördüğünüz tüm olumlu ve olumsuz olayları bizlere aktarın, bizlerde bunları hem yetkililerle hem de kamuoyuyla paylaşalım.

 

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." Bizler onlarda olmayacağız.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem