17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu işin tek kazananı var oda para ve içki baronlarıdır

Hayrullah Demiray

09 Haziran 2013 tarihli yazısı

Bu ülkenin kaderi midir bilemem tesadüf müdür bilemem ama nedense her dönem birileri ya bu ülkenin bir gecede bankalarını boşaltır ya da birkaç günde para, borsa yoluyla el değiştirir.

 

Son günlerde olanları herkes kendi açısından değerlendiriyor. Birileri kazandı, birileri kaybetti gibi yorumlar yapıyor. Bana göre bu işin bir kazananı var oda para baronları olmuştur.

 

Son yıllarda borsamız ilk defa bu kadar değer kaybetti ve söylenenlere göre borsadan uçan para tahmini olarak 17 milyon dolar belki yanılmış ya da yanlış telaffuz etmiş olabilirim ama borsadan uçup giden paramız var mı yok mu bunu tahlil etmek yeterli olacaktır.

 

Sonrasında bu işten kim kazançlı çıktı derseniz; ikinci karlı çıkan baronlarda bira ve içki baronlarıdır. Bu olaylarda tahmin ettiklerinin daha fazlasını aldılar mı? Bunun da tam tersini söyleyecek bir kişi çıkmayacaktır.

 

Peki, gösteri yapanlar bu işten bir şey elde edebildiler mi? Birilerinin ekmeğine yağ sürdüler ve birilerinin cebinin dolmasına katkı sağladılar. Yani kendileri bir şey kazanmadığı gibi birilerinin ceplerini daha da doldurmuş oldular.

 

Hükümete karşı bir zafer kazanıldığını düşünenler kısa bir süre sonra yanıldıklarını anlayacaklar. Bu ülkenin kazancının hepimizin kazancı, kaybının da hepimizin kaybı olduğunu yakın zamanda anlamış olacağız.

 

Şimdi bir başka pencereden bakalım olaya. Bu da Ak Parti iktidarının bir şeyi anlaması gerektiğidir.

Başbakanın gücünü arkasına alan Ak Parti içerisindeki bazı yöneticilerin takındığı tavırlar olayların bu duruma gelmesinde etkili olmuştur. Farklı düşüncede olan insanları bir arada bu denli tepkili olarak bir araya gelmesinin ve her şeyin Başbakana çevrilmesi de biraz da ondan kaynaklandığını da unutmamak gerekir.

 

Elbette olanlara karşı bu şekilde tepki verilmesi doğru değil. İnsanların canını yakarak, malına zarar vererek hak aranmaz. Bu hareketler haklıyı haksız duruma düşürür ama Ak Parti iktidarının kendisini sorgulaması gerektiğinin de bir işaretidir.

 

Herkesin kendisini bir sorgulaması gerekmez mi? Zira bu olaylar olmadan öncede yazdığım yazılarda da değinmiştim; insanları canından bezdirmeyin, dediklerin kulak verin. Bazı kişilerin özellikle son dönemlerde partinin imkanlarını kullanarak kendi keselerini haksız yere doldurmalarının toplumun her kesimini rahatsız ettiğini ve hatta Ak Parti içerisinde de ötekileştirilen bir gurubun olduğunu da vurgulamıştım. Hatta haksızlık karşısında susmamak gerektiğini de ifade etmiştim. Ben de haksızlık karşısında susmamak gerektiğine katılıyorum ama yapılış biçiminin yanlış olduğunu da vurgulamak isterim.

 

Şimdi bu olayda Ak Parti'lisi, CHP'lisi, MHP'lisi BBP ve Saadet Partili'si vs... kimse kazançlı çıkmadı yukarıda saydığımız guruplardan başka... Oda çok azınlık bir gurup. O zaman bizim kavgamız bu olmamalı diye düşünüyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem