18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP bir kez daha rotayı şaşırdı

Hayrullah Demiray

05 Haziran 2013 tarihli yazısı

Eylemlerdeki taşkınlığın bahanesi çevre katlediliyor, ağaçlar kesiliyor diyeydi ama göstericilerin ağaçları devirerek etrafa zarar verdiklerini görünce artık bu işin çevreyle bir alakası olmadığı anlaşıldı.

Şöyle bir daha bakın yaşananlara neler oluyor. Sosyal medya üzerinden körüklenen, marjinal guruplar tarafından oluşturulan çirkin tehlikeli bir oyun olduğunu anlayacaksınız. Sosyal medya üzerinden paylaşılan yazı ve resimlerde aslında oyunun tezgah olduğunu anlamayan ya da anlamazlıktan gelen aklı başında insanlar nasıl bir oyunun içinde olduklarından bir haber yakıp yıkmaya devam ediyorlar.

 

Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi ilimizde de belli olaylar yaşandı ve amaç neydi Taksim'deki gezi parkında yapılacak çalışmayı engellemek ve oradaki sözde çevre katliamını engellemekti ama yaşanan görüntüler her şeyi anlatıyor çevreye zarar verildi ve orada bulunan dükkanların, iş yerlerinin camları kırıldı. Her başları sıkıştığında çağırdıkları polisi bile yaralamaktan geri kalmadılar.

Zira o gösterilerde arkadaşlarımızın çektiği bir görüntüde önce bir arada yürüyüş yapan slogan atan bir gurup biraz sonra içkinin de tesiriyle birbirine giriyor ve kavga ediyor ardından bir tanesi de biraz önce taş yağmuruna tuttukları polisleri arıyor. Etrafta polis yok mu? diye bağırması da olayın ne kadar vahim bir durum olduğunun göstergesidir.

 

Bu durumdan kendine vazife çıkaran CHP ne yaptı hemen dört elle bu olaya sarıldı ama yanıldıkları bir şey vardı bu durum kendilerine daha önce fayda getirmemişti bugün de hiçbir fayda getireceğine inanmıyorum.

 

Zira iktidarlar sandıktan çıkar. Bunu birileri unutmuş olacak ki şiddetten medet umar hale gelmişler.

Bu konuda MHP'nin ve BDP'nin birbirine zıt iki parti olmalarına karşın taraftarlarını bu işin dışında tutmaları emin olun ki onlara puan kazandırmıştır. CHP yine her zaman olduğu gibi kaybeden taraf olmaya mahkûm edilmiştir.

 

Ne gariptir ki CHP'nin ileri gelenleri bu olaylara balıklama daldı ve ardından da olaylar çığırından çıktı. Kendileri de belki de bu olaydan pişman oldular. Bir de garip olan bir şey daha var bir milletvekilinin göstericiler istiyor diye iktidar partisinin tabelasının ışığının söndürülmesi için birilerini aradığını okuyunca hayretler içerisinde kaldım bu nasıl bir anlayıştır diye.

 

Her zaman olduğu gibi yine bir kez daha yineliyorum Ak Parti'nin başarısı sadece en yakın rakibi olan CHP'nin başarısızlıkları ve iyi yönetilmemesi olsa Ak Parti'yi bir on yıl daha iktidar da tutmaya yeter.

Eğer iktidarı elinizde bulundurmak yada iktidara sahip olmak istiyorsanız bunun yeri sandıktır bu gücü size halk verecek bırakın her şeyi bir kenara da çalışın proje üretin yapılan her şeyi Anayasa Mahkemesine götürmek yada sokaktan medet ummakla uğraşana kadar atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Siz hala uyuyorsunuz sonrada biber gazına bahane buluyorsunuz.

 

CHP bir türlü rotayı tutturamıyor ya da dümenini kontrol edebilecek iyi bir kaptan bulamıyor. Her seferinde yolu şaşırıp yanlış yerlerde park ediyor sonra rakipleri onu hep geride bırakıyor sizler böyle boş işlerle oyalanırken birileri çoktan hedefe varmış oluyor beyler.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem