19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu organizasyon izlemeye değer

Hayrullah Demiray

02 Haziran 2013 tarihli yazısı

Her yıl olduğu gibi bu yılda Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar ülkemizde bizim lisanımızla konuşuyor ve dünyaya barış mesajları veriyor.

 

Bu sene Türkçe olimpiyatları ilimizde de gerçekleştirilecek. Bu etkinlik başladığı yıldan itibaren önemseyerek takip ettim. Birkaç kez başka illerdeki etkinliklere katıldım. Gerçektende bu organizasyonu için Fethullah Gülen hoca efendiyi yürekten kutluyorum. Yıllardır bizler İngilizce ve Almanca öğrenmeye çalışırken şimdi Dünyanın birçok yerinde Türkçe konuşan, yazan ve aynı zamanda bizim kültürümüzü de Dünyaya yansıtan yeni bir nesil oluşuyor.

 

Yurt dışındaki Türk okulları için yıllardır birileri karalama kampanyaları yaptı durdu. Hatta bir dönem birileri yurtdışına gidip de bu okullara izin verilmemesi gerektiği yönünde telkinlerde dahi bulundu. Buna rağmen başlangıçta bir avuç insanla başlayan bu akım milyonları arkasına aldı. Gönül erleri bu insanlar sadece Allah rızasını düşünerek memleketlerinden uzak yerlerde insana hizmet olan amaçlarını icra ediyor ve bu okulların sayısı Dünyanın dört bir yanında gün geçtikçe artıyor. Türkçe olimpiyatları da bu işin meyvelerinin alınmaya başladığının bir göstergesidir.

Bu etkinliğin ilimizde de yapılacak olması daha önce izlemeyenler için güzel bir fırsat diye düşünüyorum.

 

Şucu, bucu, oculuğu bırakmış, kendisini sadece insanlığa hizmete adamış, kişilere destek olmak da güzel bir şeydir. Bazen bizler evinden barkından çoluğundan çocuğundan bir gün bile ayrı kalamazken o insanlar her türlü zorluğa katlanarak ve sevdiklerinden uzakta kalarak bizim kültürümüzü Dünyaya duyurmak için ellerinden gelen maddi manevi her türlü fedakârlığı yapıyor. Şimdi sıra bizlerde etkinlikte onları yalnız bırakmamak ve barış dilinin Dünyaya yayıldığına bir kez daha şahitlik etmek için bu güzel organizasyonu izlemeyi herkese tavsiye ediyorum.

 

Bu girişime ön yargıyla bakanların özellikle orada olmaları ve o güzellikleri yaşamaları kendileri için belki de dönüm noktası olacaktır.

Organizasyonun başarılı geçmesi dileğiyle…

 

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem