23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Atatürkçü geçinenler yine kendileri haksızlık ediyor

Hayrullah Demiray

01 Haziran 2013 tarihli yazısı

Ülkemizdeki siyaset gerçekten çok ucuz. Neden derseniz; muhalefet artık Başbakana karşı bir şey yapamıyor, acziyet içerisine düşmüş, ne yapacaklarını ve nasıl nereden Başbakana saldıracaklarını şaşırmış durumdalar. Bu kanıya nasıl vardın derseniz; siyasi olarak projelerle iktidara yüklenileceğini bilmek gerekir. Başbakan bir ayran tartışması başlattı ve sonrada içki ile ilgili bir düzenleme başlayınca aman Allah’ım birileri sanki kıyamet kopmuş, dünyanın sonu gelmiş gibi nasıl olur efendim içki yasaklanır propagandasına dönüştürdüler. Maksatlarının ne olduğunu bilmek ve anlamakta zorluk çekiyorum.

 

Aslında kimsenin bir şeyi yasakladığı falanda yok. Yapılan düzenlemeyle ilgili ortalıkta dolanan eleştirilere de katılmak mümkün değil. Olaya biraz objektif gözle bakanların bilmesi gerekir ki yıllardır bu ülkede birileri bir şey yapacağı zaman hep Atatürk'ün arkasına sığınmıştır. Yaptıklarını ya da yapacaklarını Atatürk üzerinden yapmaya çalışmıştır. Bugün yapmak istediklerinin aslında başka maksatlar içerdiği anlaşılınca oyunları tutmadı zira Başbakanın söylediği sözü bile Atatürk'e yapıştıran cahiller aslında şunu bilmelidirler: Başbakanın neyi kastettiğini bir kendi bir de Allah bilir ama bu sözün Atatürk'e atfedildiğini söyleyenler zira Atatürk’e dolaylı olarak ayyaş yakıştırmasını yapmakla en büyük hataya düştüklerinin farkında bile değiller.

 

Bu ülkenin kurtarılmasında, bugünlere gelmesinde emeği geçen ve bu ülkeye komutanlık yapmış bir insana ne olursa olsun bu yakıştırmalar doğru değildir.

 

Zira o, kişiyle Allah arsındaki bir olaydır. Bizlerin bu konuda yorum yapması doğru değildir.
Bizdeki bu anlamsız tartışma iktidara yüklenecek bir şey bulamayan muhalefetin, başbakanı projelerle alt etmelerinin mümkün olmadığı anladığı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her söylediğine yapışıyorlar ve onun üzerinden pirim yapmaya çalışıyorlar ama farkında olmadan kendi kuyularını kazıp kendilerine çelme takıyorlar.

 

Bugün de bu hatayı bir kez daha yapıp Mustafa Kemal Atatürk'e "alkolik", "ayyaş" gibi kelimeleri yakıştırmakta geç kalmıyorlar zira nasıl bir anlayıştır bu ülkenin kurucusu olan Atatürk'e hem de Atatürkçü geçinen insanlar tarafından yapılması...

 

Bırakın muhalefet yapmayı sırf muhalefet edeceğiz diye eliniz ayağınız birbirine dolaşıyor. Muhalefette bu kafa oldukça Ak Parti 2023'ü de görür 2050'yi de. Kimse kırılmasın darılmasın bu objektif bir yaklaşım dışarıdan baktığınızda böyle göründüğünü ben değil sadece herkes söylüyor.

 

Hep birileri der ya; "Atam izindeyiz" diye sonrada yılın yarısını izin yaparlar. Bu ülke kurulurken Kur'anla, duayla, birlik beraberlik içerisinde kurulmuş olmasına rağmen, Atatürk'ün Balıkesir hutbesini de hiç okumamış olacaklar ki Müslümanlığı bile bu ülkede tehlike olarak gören bir zihniyet türedi. Bu zihniyetin sığındığı yer Atatürk olmamalı çünkü Atatürk'ün gösterdiği, işaret ettiği ileri medeniyetler seviyesi içerek falan olmaz bunu aklınızdan çıkarmayın beyler.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem