18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Devlet Bahçeli’nin yaptığından rahatsız olmayın

Hayrullah Demiray

31 Mayıs 2013 tarihli yazısı

Siyaset kurumu insana hizmet kurumudur, siyasi düşünceniz ne olursa olsun insana hizmet noktasında birleşmek gerekir. Onun içinde siyasetçiler söyledikleriyle hem alkış alırlar hem de puan toplar, yada kaybederler.

 

Türkiye’de var olan siyaset son dönemlerde Ak Parti olanlar ve olmayanlara dönüştü. Yalnız bu süreçte muhalefet partilerini de seçmenleri ve halk takip ediyor ve ona göre puan veriyor.

Bu ülkede başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her söylediği ve yaptığı olay oluyor. Kimi karşı çıkıyor kimi de sırf doğru olduğunu bildiği halde bunu başbakan söyledi Ak partinin icraatıdır karşı çıkılması gerekmektedir diye de bir anlayış hakim olmuş durumda.

 

İşte geçtiğimiz günlerde hayatımıza giren “milli içeceğimiz ayrandır” tartışmaları da bunlardan biri. İşte zaman zaman farklı çıkışlarıyla bildiğimiz MHP lideri Devlet Bahçeli bu şekilde olmasını arzu edenlere aslında güzel bir cevap verdi. Kimse bu konuda bizden sırf bu işi Ak Parti yaptı, Ak Partiye karşı olmak gerekir deyip bu konuda farklı beklentileri olanlar yanılır deyip tavrını ortaya koydu bana göre de siyasilerde olması gereken üslup anlayışta bu olmalı. Burada halkın ve gençliğin korunması esas alınmışsa ve buda anayasaya uygunsa bunu kim yaparsa yapsın yanında yer alınmalıdır.

Bu konuda parti gözetilmez, bu konuda siyasi fark da gözetilmemelidir. Doğru olanı kim yaparsa yapsın yanında yer almalı yanlışı yapan da kim olursa olsun karşısında durmalı çünkü bizim hem dinimiz bunu gerektirir hem de örf ve âdetimiz ...

 

Belki de şimdi MHP içerisindeki bazı kişiler bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirecek. Mantık olarak muhalefet, her şeye muhalefet etmeyi gerektirir diye düşünecektir.

 

Beyler unutmayın siyaset de insana hizmet etmek için vardır ben şuna inanıyorum MHP’nin tabanında ve tavanında en az Ak Partililer kadar çocuklarının bu tür alışkanlıklarından uzaklaşması ve çocuklarına bu tür hastalıkların bulaşmasını istemezler var. Onun içinde bu konu siyaset ötesi bir husus. Bu yüzden destek verilmesi gerekir ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz ve çocuklarımızın korunması açısından da önemli bir konu. Gelin el birliği ile suiistimale mahal vermeden bunu hep beraber çözelim.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem