22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ersin Yazıcı gidiyor mu?

Hayrullah Demiray

29 Mayıs 2013 tarihli yazısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreterlik koltuğu bir türlü doldurulamadı. Kocaeli Büyükşehir, önemli bir bütçesi olan ve diğer belediyelere örnek gösterilen bir belediye olmasına rağmen zaman zaman sıkıntılarla gündeme gelmekten de kurtulamıyor.

 

Bana göre; Ersin Yazıcı o makamı, o koltuğu dolduramadı. Yapılan çalışmalara bakıldığında rutinin dışında her hangi bir şey yapılmıyor. Ivır zıvır dünya kadar işe milyarlarca para harcanıyor ama ortada önemli bir proje göze çarpmıyor. Ayrıca yapılan işlerde ahbap çavuş ilişkisi de gözden kaçmıyor. Tüm bunlar da kente zarar veriyor, birileri kesesini dolduruyor. Bu kent bunları hak etmiyor.

 

O koltuklar gelip geçici, kalıcı değil. Bu saltanat elbet bir gün bitecek ve sallantıda olan da sadece gene sekreter koltuğu değil. Sıkıntılara sebep olan olaylardan biri Kent Konut meselesi, bu konuda sular bir türlü durulmak bilmedi.

 

Geçtiğimiz aylarda gazetemizde yer vermiştik; Kent Konut'tan birileri görevden alınmıştı, köşe yazımda da yer vermiştim "Bu işin altından başka bir şey çıkmaz inşallah" diye. Kent Konut'ta yapılan bu görev değişikliğinin nedeni şimdilerde ortaya çıkmaya başladı.

 

Büyükşehir Belediyesinde genel sekreterlik koltuğu önemli bir makam, onun için orasını yöneten zatı muhteremin çok dikkatli davranması ve orayı doldurması gerekmektedir.

 

Belli şaibelere adının karışmaması gerekmektedir ama Ersin Yazıcı'nın ismi Kent Konut ihalesiyle ilgili yolsuzluklara karıştı bir kere ve o makam böyle şeyleri kaldırmaz. Bu konuda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun da bir şeyler yapması gerekir.

 

Medya mensupları olarak yetkilileri eleştirdiğimizde ya da her hangi bir konuda fikir beyan ettiğimizde yöneticiler bu fikir ve eleştirileri ters algılıyor olabilirler ama neticede bizler de birer seçmen ve vatandaşız bunu da unutmamak gerekir.

 

İyi şeyler yapıldığında da gazetemizde yer vererek halka aktarılmasına aracı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Fakat bugün habercilik öyle bir hale sokuldu ki birilerini övdüğünüzde sizden iyisi yok ama yaptığı yanlışlara yer verdiğinizde ise sizden kötüsü olmayacaktır. Fakat bu kentin insanının haklarını ve dolayısıyla kendi haklarımızın korunması için gayret sarf etmekten de asla vazgeçmeyeceğiz.

Ersin Yazıcı bu saatten sonra artık ne yapar bilemem ama o koltuğun hakkını vermek gerekir.

 

Bazıları diyebilir; "Bunları sadece sen mi görüyorsun?" diye. Bu durumu kimse görmüyor mu? Elbette görende var görmeyen de ama görmek için bakarsanız görürsünüz, bakmış olmak için bakarsanız tabi ki göremezsiniz.

 

Bizlerin görevi; doğru, tarafsız ve objektif gözle gördüğümüzü halkımıza aktarmak. Gerisi siz değerli kamuoyuna kalmış.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem