21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sedaş bizleri soyuyor

Hayrullah Demiray

25 Mayıs 2013 tarihli yazısı

Hem de göz göre göre... Daha önce de abonelerine sormadan ve faturasına yüksek bedel yansıtarak sayaçları değiştirme konusunda farklı sıkıntılar yaşatmıştı ama bu seferki bizzat şahit olduğum bir konu.

 

Oturduğum sitenin bina ortak kullanımı olan elektrik ödemesi yöneticiler tarafından unutulmuş. Dolayısıyla binanın otomatiği, TV'lerde ona bağlı olduğu için elektriklerimiz kesildi. İnternetten ödemeyi yaptım ardından ertesi akşam elektriklerin gelmediğini görünce Sedaş'ı aradım müşteri temsilcisi klasik sözlerle "nasıl yardımcı olabilirim" dedi ama sanki yardımcı olmamak için elinden geleni yapar nitelikteydi.

 

Abonelerinin tüm sorunları çözüyorlar ama sinir sistemlerinizin bozulma ihtimali oldukça yüksek. Ben elektriğin açılmadığını ve ödemesini yaptığımızı izah ettim. Telefondaki çalışan, bilgilerimize ulaşarak elektriğin açıldığını söyledi, bense elektriğin hala açılmadığını yineledim. Cevap aynen şu: Ekipler açıldı olarak not düşmüş ama siz bir bakın sigorta eğer kapalıysa açık hale getirip kullanabilirsiniz.

Faturalarda açma kapama parası diye yazar ve bunu da abonelerden masraf olarak alırlar kapamaya gelince sıkıntı yok açmaya gelince yarım yamalak iş... Gelip kapatanın açması gerekmez mi? Ya da sadece kapama parası neden alınmaz işte esas sorun burada başlıyor.

 

Telefon görüşmesi yine her zamanki klasik sözlerle devam ediyor; Beyefendi ben ekiplere sorunu ileteceğim şikâyet kaydınızı oluşurdum... Sorun, hep sorun... Sanki maksat sorunu çözmek değil de insanın sinir sistemiyle oynamaktan başka bir şey değil.

 

Defalarca bu konuda bir şeyler yazılıp çizildi. Değişen pek bir şeyde olmadı. Artık insanlar da belli bir süre sonra şikâyet etmekten de bıkar hale geldi. Hem açma kapama parası adı altında ücret alacaksın kaparken güzelce kapatacaksın ama açarken açıldı gösterip test etme gereği bile duymadan işini yarım yamalak yapacaksın. Nasıl olsa şikâyet de etseler de bir şey olmuyor.

Bu benim başıma gelen olay, kim bilir buna benzer daha neler yaşanıyordur?

 

Sedaş, hakkında sürekli artan şikâyetler konusunda derhal çözüme gitmeli ve bu konuda firma yetkilileri mutlak suretle kamuoyuna açıklama yapmalıdır. Parası geciken hizmet anında ve sorunsuz şekilde kesilirken, parasını fazlasıyla ödediğimiz hizmet neden kusurlu?

 

Elektrik faturasının günü yedi gün geçince ihbar gönderen hemen ardından kesmeyi bilen zatı muhteremler, yıllardır bizlere başka yerlerde kullanılan kaçak elektriğin parasını ödetmenin de hakları olduğunu düşünüyorlar. Hadi bunları anladık bari vermediğiniz ama vermiş gibi gösterdiğiniz hizmet bedellerini almaktan vazgeçin ya da işinizi doğru dürüst yapın.

 

Bu arada Sayın Sedaş Yetkilileri kalite standartları gereği kaydedilen telefonları bir gün oturup dinlerlerse kendileri bile çıldıracaklardır.

 

Bizler vatandaş olarak bazen çıldırmaktan beter oluyoruz. Halkın sesine kulak verin. Bu kentin yöneticileri de bu konuda elbette bir şeyler yapıyordur ama yeterli değil. Daha fazla gayret göstermeleri gerekir diye düşünüyorum. Sedaş artık vatandaşa yaşattığı sıkıntılarla anılmaktan kurtulmalı.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem