22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çözüm süreci ve muhalefetin tutumu

Hayrullah Demiray

09 Mayıs 2013 tarihli yazısı

Çözüm süreci daha önce de kaleme aldığım bir konu fakat detaylandırmak isterim. Epeydir gündemi meşgul eden bir mesele; AK Parti'nin terörü bitirmek için attığı adımlar. Fakat bu adımlar milletin hassas duyguları ile oynayan muhalefet tarafından sabote edilmek istenmektedir.

 

Ülkemizin huzuru için riske giren hükümet yetkilileri ise herhalde barış süreciyle ilgili plan ve tedbirlerini çok iyi yapmış olmalı ki sürecin başarılı olacağından emin bir görüntü vermektedir.

Öyle sanıyorum ki terörü bırakıp, barış isteyenlerin de tekrar teröre dönüşü olmayacaktır. Devletin barış süreci adı altında yaptığı girişimler de terörü uzun soluklu olarak bitirecektir. Süreci haklı ya da haksız bulsanız da girilen bu yolda hükümeti desteklemek eleştirirken de sürece zarar vermeyecek biçimde eleştirmek hepimizin görevidir çünkü yapılan iş ülkemizin, insanımızın rahatı içindir. Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli’nin sözlerindeki karşıtlık ve muhalefet bir noktaya kadar anlaşılabilir ama yaptıkları açıklamalarla sürece zarar verecek olurlarsa; Ak Parti hata yapmış, girdiği süreci yüzüne gözüne bulaştırmış olacak, muhalefet ise çıkıp "biz demiştik" diyecek ve artı puanı kapacak. Peki, olan kime olacak? Tabi ki hepimize, iktidara, muhalefete yani bu ülkede yaşayan herkese.

 

CHP, barışı desteklediklerini fakat hükümetle örgüt mensupları arasında gizli bir pazarlık olduğunu düşündüklerinden sürece karşı olduklarını söylüyor. Sürecin ilk adımı silahlı unsurların ülkeyi terk etmesiydi. Bu da kısmen gerçekleşti ve gerçekleşmeye de devam ediyor. Buna rağmen Sayın Kılıçdaroğlu, şüphelerinden dolayı bütün sürece karşı duruyor. Şüpheleriyle siyaset üreten, fikirlerine yön veren bir parti olmaktan çıkamayan CHP yine yanlış bir tavır içerisinde. Şüphe içinde olmalarını kınamıyorum tabi ki hepimizin bir takım şüpheleri var ama bu işin içinde bir iş var diyerek kestirip atmak ve sürece köstek olmak yerine önsezilerini bir kenara bırakarak süreci destekleyip kendi seçmenini de bu konuda bilinçlendirerek işin içinde ülkeye zarar verecek bir pazarlık çıkması halinde külahları değişiriz diyebilirdi.

 

MHP lideri ise “Vur de vuralım, öl de ölelim” diyen taraftarlarına, “Onun da zamanı gelecek” diyor. Akil İnsanları da, CHP ile beraber protesto ediyor hatta bu protestolar saldırıya kadar varıyor. Akil insanların sıradan kimselerden seçilmediğini bu kişilerin arkasında binlerce belki milyonlarca insan olduğunu Akil'lere saldırırken o insanları da kaybettiğini göremiyor.

 

Kısacası girilen sürecin neticesi terörün bitecek olmasıdır. Bu da hepimizin temennisidir. Öyleyse süreci desteklemeyenlere soruyorum siz neye karşı çıkıyorsunuz?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi