18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Nevzat Doğan’a bilerek hata mı yaptırılıyor?

Hayrullah Demiray

07 Mayıs 2013 tarihli yazısı

Yerel seçimler yaklaştıkça belediyelerin ve başkanların çalışmaları da hızlanmaya başladı. Hem seçmenlerini hem de kendi partilerinin üst ve alt kademesinde olan herkesi etkileyip tekrardan yarışa dâhil olabilmek ve seçim sürecinde öne çıkabilmek için daha fazla gayret gösteriyorlar.

 

Daha önce de bazı belediyeler ve başkanlarla ilgili yazılar kaleme aldım. Yaptıkları hizmetler konusunda takdir ettiğimiz kısımları da açıkça söylüyoruz. Herkes gibi bize de yanlış gelen uygulamaları ve icraatlarını da açık yüreklilikle yazmanın uygun olacağını düşünüyorum.

 

Kocaeli'de muhalefet sönük kaldığı için Ak Parti içerisinde çok göz önünde olmasa da daha aktif bir muhalefetin olduğu bir gerçek. Bunlar seçim süreci yaklaştıkça gün yüzüne çıkacak bunu da herkes bir kenara yazsın. Şuanda Belediye Başkanlarının yaptıkları, seçim dönemine girilmiş olması nedeniyle karnelerine daha net artı ve eksiler olarak işleniyor.

 

İşte buradan yola çıkarak bugün İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan ve çalışmalarıyla ilgili yazmak istedim. Sayın Nevzat Doğan'ı doktorluk yaptığı dönemlerden beri televizyon programlarından, milletvekilliği yaptığı dönemlerden de yakinen olmasa da uzaktan takip eden birisi olarak söylüyorum; yaptığı birçok hizmeti takdirle izliyorum ama bazen yaptıklarının bir kısmı gereksiz olabiliyor.

 

Seçimle iş başına gelen kişinin seçilene kadar olan süreci belki kendi seçmenini ilgilendirir ama seçildikten sonra ki süreçte ise herkesi ilgilendirir. İşte bunun için de hizmet yapılırken herkesi düşünmek zorunda olduklarını yöneticiler unutmamalıdırlar.

 

İşte buradan hareketle toplumun belli bir kesiminin gündeminde olan bir konu olsa anlamak mümkün ama sadece bir kaç kişiyi ilgilendiren ve toplumun gündeminden çok uzak bir konuya sponsor olmak bence belediyelerin görevi değil.

 

Son günlerde yapılan Saç Tasarım Yarışması organizasyona İzmit Belediyesi'nin sponsor olmasını yorumlamak gerekirse birileri bilerek ve isteyerek Nevzat Doğan’a hata yaptırıyor olabilir. Bu gibi faaliyetler halkın büyük çoğunluğunun gündeminde olmayan artistik meselelerdir. Bu durum birkaç kez daha vuku bulursa Sayın Nevzat Doğan'ın başı ağrıyabilir ve birileri böylelikle emellerine ulaşabilir.

 

Şunu da unutmamak lazım; makamlarda olan insanların dostundan fazla düşmanları vardır ama herkes dost görünmeye devam eder ta ki işleri görülene kadar. Bunu birçok yerde olduğu gibi İzmit Belediyesi'nde de görmek mümkün olabilir.

 

Yarın bir gün biz bu olayın böyle değil de şöyle olmasını istemiştik gibi bahaneler bence prim yapmaz onun için şu anki süreç bundan önceki dört seneye bedeldir.

 

Yapılacak her türlü iyi ya da kötü çalışmanın her zamankinden daha fazla ve kat kat artı ya da eksi yönde prim yapacağının bilinciyle hareket etmek herkes için geçerli olduğu gibi Sayın Nevzat Doğan içinde geçerlidir.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem