20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İşçi Bayramı beyler, maskeli balo değil!

Hayrullah Demiray

04 Mayıs 2013 tarihli yazısı

1 Mayıs her yerde işçi bayramı olarak kutlandı. Fakat birilerinin inadı yüzünden İstanbul yine her zaman ki karmaşanın olduğu ve adeta savaş alanını andıran bir yere dönüştü.

 

Bundan iki yıl önce Taksim kutlamalara açıldı. Bu yıl ise Taksim'de çalışmalar yapıldığı için kutlamaya izin verilmedi. Fakat bazıları inatla Taksim diye diretti. İnsanların normal zamanda yürümekte zorlandığı bir yerde bu günü kutlamak istemenin ne anlamı var bilmiyorum.

 

Bu konuda belli örgütlenmeler hala neden bu ısrarını sürdürüyor ve orada insanların canı neden yanıyor?

 

Her olayda olduğu gibi bu olayda da bazı kimselerin yanlı davranarak hükümeti ya da polis teşkilatını suçlaması bana biraz garip geliyor.

 

Amaç bu günü en güzel bir şekilde kutlamak mı yoksa bir şekilde ortamı germek mi? Yani maksat üzüm mü yemek bağcıyı mı dövmek?

 

Bu görüntüler ilimizde yaşanmadı ve ülkenin diğer birçok yerinde de 1 Mayısın olaysız geçmesi sevindirici bir haber. Fakat İstanbul’un sürekli olarak bu şekilde gündeme gelmesi hoş olmuyor ama birileri ısrarla bu olayları gündemde tutmaya ve bu konular üzerinden ülkede karışıklık çıkarmaya devam ediyor.

 

Ülkemizde bu tür karışıklıklar olmasa her alanda çok iyi duruma geleceğimizi bilen iç ve dış mihraklar sürekli olarak bu tür özel günleri bahane ederek ülkede huzursuzluk yaratmayı adet haline getirmişler. Bu konuda her fırsatı değerlendirmekten geri kalmıyorlar.

 

1 Mayıs İşçi Bayramı, bayram bu adı üstünde maskeli balo falan değil. Maalesef bazıları bunu maskeli balo zannedip yüzlerini gizliyor ve hesapta bayramı kutlamaya gidiyorlar.

 

Anlamakta zorluk çekiyorum; sapanların ve bilyelerin orada ne işi var? Çocukluk günlerini mi yâd edecekler ki o tür enstrümanlarla alanları dolduruyorlar?

 

Elbette bunlar karışıklık çıkarmak ve insanları huzursuz ederek milletin devlete olan güvenini sarsmak ve güvenlik kuvvetleriyle halkın karşı karşıya gelmesini sağlamaktan başka amacı olmayan kişilerden başkası olamaz.

 

Zira bu güne kadar bu senaryoları halk fazlasıyla izledi. Artık pirim vermiyor ama bazı yerlerde yine de bu mihraklar fitne fesat çıkarmayı ve ortalığı savaş alanına çevirmeyi becerebiliyor.

 

Anlam olarak güzel bir gün. Baharın gelişiyle beraber insanların alanlarda birlik beraberlik içerisinde stres atmaları kadar doğal bir şey yok ama emniyet teşkilatının halkın güvenliğini tehlikeye atan unsurlara müdahale etmesi kadar da doğal bir şey olamaz. İşte bu konuda yapılan bazı eleştirilerin haksız ve yersiz olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem