21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sınırsız özgürlük neyin nesi!

Hayrullah Demiray

01 Mayıs 2013 tarihli yazısı

Bizlerde her şeyi eleştirmek alışkanlık olmuş galiba. Geçtiğimiz günlerde bir haber dikkatimi çekti polis bir bara baskın düzenliyor ve içki içtikleri için 18 yaşından küçük öğrencileri gözaltına alıyor. Başbakanın ayran milli içeceğimizdir lafına atıf yapılıyor ve polis eleştiriliyor.

 

Sormak lazım; neslimizin korunması için bir şeyler yapıldığında neden eleştiri konusu yapılıyor. Bunu anlamak gerçekten de zor. Alkol ve tütün kullanımında yaş sınırı bellidir. 18 yaşından küçüklerin alkollü mekanlarda bulunması da bildiğim kadarıyla yasaktır. Hal böyleyken bu konunun eleştirilmesi bana biraz abes geldi bunu vurgulamak istedim.

 

Başbakanın görüşüne karşı olabilirsiniz ama bu söylediği doğruların da karşısında olacağınız anlamına gelmemeli. Yâda polisin yaptıklarının karşısında olabilirsiniz, eleştirebilirsiniz hatta bazı polislerin kendilerini dev aynasında görmesine kızabilirsiniz ama koskoca bir teşkilatı üç beş kişinin yapıklarıyla yargılamak haksızlık değil midir?

 

Her hangi bir olayda polis görevini yapsa da yapmasa da eleştiriliyor, görevini yanlış yapan ya da yapmayan varsa hep birlikte eleştirelim. Ama kanunlara uygun bir şekilde görevini yapan ve davranan kişileri sırf reyting uğruna neden eleştirisiniz anlamam.

 

İçki, sigara ve madde bağımlılık yaşının çok aşağılara indiği ülkemizde gençlerin korunması gerekmez mi? Birilerinin çıkıp bunu da insan haklarına bağlaması insanı deli ediyor.

 

Kötü alışkanlığı edinen kim olursa olsun. Bana ne diyemeyiz çünkü toplumda yaşadığımıza göre toplumun içerisindeki bireylerin yaşadıkları tüm olumsuzluklar hepimize yansıdığı gibi yarın da bu kötü alışkanlıkların bizim çocuklarımıza sıçramayacağı ne malumdur.

 

Hepimizin olduğu kadar polisin de başbakanın da bu konuda elbette sorumluluğu var. Sorumluluk sahibi kişilerin başbakanın dediğini de polisin davranışını da yargılaması oldukça yanlış bir harekettir.

Özgürlükten dem vurup, çocuklar üniversiteye gidiyor onlar özgürleşmeli deyip, o çocukları uçurumun kenarına mı itmek gerekir?

 

Belki de bizim ülkemizde her şeyi eleştirmek iyi pirim yaptığından dolayı bu tür konular bizde daha fazla gündeme gelmektedir.

 

Yaşanan onca şey varken hala bugün bunları tartışıyorsak bunu bu şekilde yorumlayanların aklına şaşarım.

 

İnsanların geleceğinin teminatı olan evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için gösterilen gayretleri insafsızca eleştirmek hangi akıl ve mantıkla izah edilebilir?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem