19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çürük elmalar ayıklansın

Hayrullah Demiray

30 Nisan 2013 tarihli yazısı

Siyasetin, siyasi kadroların amacı halka hizmet etmek, ülkenin çağdaş ve ekonomik yapısını güçlendirmektir. Bu amaca hizmet eden kadrolar kurmaktır. Bu güne kadar kurulan kadroların da büyük çoğunluğunun bu hedefte olduğuna inanıyorum. Bu kadroların içinde halka hizmet, hakka hizmettir amacı dışına çıkıp kişisel amaçlı, kendine rant amaçlı insanlar dünde vardı, bu günde olacaktır.

 

Bunların yaptıkları bir gün su yüzüne çıkacaktır, çıkmaktadır da. Burada doğru olan bu amaçtaki insanları bu kadroların içinden hemen çıkarmak, yaptıklarının bedelini ödetmektir. Devletin sunduğu imkanları, klasik tabirle tüyü bitmemiş yetim hakkını kendi cebine indirenler ayıklandıkça siyaset ve siyasi kadrolar da aklanacaktır. Eğer bunlara seyirci kalınır, gereği yapılmazsa güven gittikçe azalacak meydanlar karanlık güçlere kalacaktır. Cesaretli olunacak çürük elmalar ayıklanacak, diğerlerinin de çürümesi önlenecektir.

 

Burada devletin yetkili resmi kurumlarına da büyük görev düşmektedir. Onlar devletin düzenini sağlamak, devleti ayakta tutmak için görev başındadır. Yanlış yapan kimsenin yakasına yapışılmalıdır. Görmemezlikten gelenler, duymayanlar, gereğini yapmayanlar bu rantçılar kadar suça ortaktır.

Siz yıllardır yapılamayanları yapacaksınız, halka büyük hizmetler sunacaksınız. Bunların devamı için halkın karşısına tekrar çıkacaksınız. Ama bu hizmet tekrarı için meydanlara indiğinizde bu çürük elmalar hala içinizde ise çıkan pis kokudan meydanlar rahatsız olacaktır. Cesaretle yapılan müdahaleler hem devlet imkânlarının birkaç kişinin cebine inmesini engelleyecek hem de halkın karşısına çıkma cesareti verecektir. Biraz sendelersiniz ama korkmayın düşmezsiniz.

 

Bu cesareti kendiniz için, siyasi anlayışınız için, ülkemiz için mutlaka göstereceksiniz. Güçlü olmayan, ahlak çöküntüsüne uğramış, devletine güvenmeyen bir yapı hepimize zarar verecektir. Bu yapıyı sarsan engelleri yok ederseniz sonuçta siz, biz, hepimiz, ülkemiz olacaktır. Unutmayın göz yumuldukça bu ahlak dışı rant kapısı sizi de yutacaktır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem