21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tarafsız gözle bakmak

Hayrullah Demiray

27 Nisan 2013 tarihli yazısı

Eminim bu yazıyı okuyacak bazı insanlar beni iktidara yalakalık yapmakla suçlayacaklar.

Sayın okuyucu, bu yazıyı okurken siyasi kimliğini bir tarafa bırak. Tarafsız bir gözle okumaya gayret et. Çünkü bu yazı aslında siyasi değil insani değerlerle ilgili bir yazı.

 

En sevdiğim siyasi görüş, en sevdiğim hayat tarzı, en sevdiğim sözdür hoşgörü.

Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz şey anlayış. Birbirimizi daha fazla yaralamak yerine birbirimizi anlamaya çalışmak en unuttuğumuz ama en fazla muhtaç olduğumuz değerlerimizden biridir.

Geçenlerde bir sosyal paylaşım sitesinde ünlü bir yazarın sayfasında Başbakanın resmini gördüm. Altına da birçok şey yazılmış; Deniz Feneri, Balyoz Davası, Gemicik Meselesi vesaire. Birkaç maddeden oluşan bu iddiaların içinde bir tanesi çok ilgimi çekti.

 

Yazıda "Başbakan sara hastası olduğu için öfkesini kontrol edemiyor, tahammülsüzlüğünün sebebi bu" şeklinde bir cümle vardı.

 

Başbakanın sara hastası olup olmadığını bilmiyorum. Ama ne olursa olsun hastalık Allah'tan gelen bir derttir. Başbakan sara hastası olsa da olmasa da bunu siyasi bir amaç uğruna telaffuz etmek, bu hastalığı bir hakaret aracı, küçümseme vesilesi olarak kullanmak sadece Başbakana değil bu hastalıktan muzdarip olan herkese yapılmış bir hakarettir. Böyle bir siyaset tarzı olmaz olsun.

 

Sadece sosyal medyada değil sokakta, televizyonda, iş yerlerinde de görebiliriz böyle söylemleri bu gibi durumlarda karşınızdakine yaptığının yanlış olduğunu izah etmeye kalkarsanız samimiyetsizliğin, acımasızlığın dozunun arttığına şahit olursunuz. Siz kişiye yaptığının yanlış olduğunu anlatmak isterken size siyasi provokatör muamelesi yaparlar.

 

Sağlık bizlere bahşedilen en önemli zenginlik…

Bu zenginlikten yoksun olanlarımız sağlığın ne denli önemli olduğunu en iyi anlayanlardır.

İnsanların yoksunluklarından yararlanmak ayıbın en büyüğüdür.

 

Sosyal medyada yapılan eleştiriler insanlığın yüzüne yapılan eleştirilere hiç benzemiyor.

İster eleştirin ister övün, ancak bunları yaparken seviyeyi korumayı ve muhafaza etmeyi asla unutmayın.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem