20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

23 Nisan'ın birlik ruhu görülmeye değerdi

Hayrullah Demiray

25 Nisan 2013 tarihli yazısı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı belki de Dünyanın tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyor. Son dönemlerde tartışmaların odağında olan Milli Bayramlar kaldırılıyor safsatasını yayma gayretlerine karşın 23 Nisan oldukça coşkulu ve renkli bir şekilde kutlandı. Bence kutlamalar sadeleştirilmeli ve çocuklarımızı da bıktırmadan kısa ve öz bir şekilde kutlanmalı.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çok güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaparak "Milli bayramlarımız kaldırılıyor" safsatalarına en güzel cevabı vermiş oldu.

 

Ayrıca her ilçede kutlamalar her yıl başka bir okulda gerçekleştiriliyor. Bu sene Başiskele'de ki kutlamalar Denizdibi İlk Öğretim Okulu tarafından hazırlanan programla kutlandı. Programı hazırlayanları tebrik ediyorum.

 

Başiskele yeni kurulan ilçeler içerisinde en çok gelişme gösteren ve nüfus olarak da Kocaeli’ de en çok nüfusu artan ilçelerden bir tanesi olma özelliğine sahip. Eğitim ve öğretim konusunda tüm ilde olduğu gibi Başiskele'de de çalışmalar hız kesmiyor.

 

Başiskele İlçe Kaymakamlığı'na geçtiğimiz yıl atanan Ali Partal'ın görevine başlamasıyla ilçenin eğitim konusunda öncülük etmesi, ilçedeki birimlerin birlik beraber ve uyum içerisinde çalışması için gösterdikleri gayreti takdirle izliyorum.

 

Bu birlikteliği 23 Nisan etkinliğinde görmek mümkündü. Etkinlikte Başiskele Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Köksal Ayabakan, İlçe Emniyet Müdürü Adil Öztırak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Garnizon Komutanı, Jandarma Komutanı ve diğer birim müdürleri de hazır bulundu.

 

Burada göze çarpan önemli bir şey daha vardı. Öğrenciler program esnasında ilçe protokolüne güvercinleri hediye etti. Protokolde, hem haberleşmenin hem de barışın simgesi olan güvercinleri havaya uçurdu. Bence bu çok anlamlı bir hareketti. Bundan dolayı bu düşünce ve fikrin sahiplerini de tebrik etmek gerekir.

 

Başiskele, Kocaeli mozaiğini en iyi yansıtan ilçelerden bir tanesi olması bakımından bu tören önemliydi. Minik yüreklerin göstermiş olduğu performans görmeye değerdi. Gösteride her yörenin oyunları da vardı her yörenin şarkıları da. Ben de herkes gibi keyifle gösteriyi seyrederken bir taraftan da köşe yazıma taşımak istedim. Masa başında oturup bir şeyler karalamak ve suni gündemleri yazmak yerine halkın içinde halkla beraber olup halkın yaşadıklarını yazmak bence en doğrusu diye düşünüyorum.

 

Orada bir şey daha gördüm. Bugün büyüklerin gerçekleştiremediği birlik ve beraberliği geleceğimizin teminatı olan bugünün çocukları ve gençlerinin gerçekleştireceklerini ümit ediyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem